Třetina hrůzy stála Plzeň zápas s Libercem, v předkole ji čeká Litvínov

Od - neděle, 3. březen 2024 19:01
Třetina hrůzy stála Plzeň zápas s Libercem, v předkole ji čeká Litvínov Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejistům Plzně závěr základní části hrubě nevyšel. Indiáni v posledním kole prohráli s Libercem 3:6 zejména zásluhou nepovedené druhé třetiny, v níž inkasovali hned pětkrát. V předkole play-off Západočeši narazí na Litvínov.

Indiáni začali zápas aktivně a první slušné šance si vytvořili velmi brzy. Laakso, Šiler i Matýs ale ztroskotali na Danielu Královi. V 7. minutě se ale nakonec úvodní trefy dočkali hosté. Hlavaj dělal, co mohl, na dorážku Faška Rudáše už ale nedosáhl. Navýšit vedení mohl Liberec v 15. minutě, Rychlovský ovšem ztroskotal na Hlavajovi. V závěrečných vteřinách první třetiny byli blízko vyrovnání domácí, Soukup a po něm Piskáček ale puk do branky nedostali.

Zatímco první třetina nabídla vyrovnaný hokej, v té druhé se začaly dít věci, na které by celá indiánská družina velmi ráda zapomněla. V rozmezí 25. a 33. minuty totiž Západočeši inkasovali hned pětkrát. Dvakrát se prosadil Flynn, po něm pak Zachar, Rychlovský a Bulíř. Z tvrdého k. o. se Škodovka okamžitě snažila dostat, Schleiss ale Krále nepřekonal. A nakonec byli domácí rádi, že skóre nenarůstalo dál. Dělovku Ivana zastavila tyč, Flynna, Filippiho a Hawryluka pak zastavil Klouček, který se postavil do branky po pátém inkasovaném gólu.

Ve třetí třetině už se hosté nikam nehnali a Plzeň se z hluboké krize alespoň trochu nadechla. Ve 47. minutě poprvé lovil puk z branky i Král, jehož překonal tvrdou střelou z ideální pozice Jakub Pour. V 52. minutě pak využila Škodovka přesilovku poté, co nekompromisně zavěsil při svém prvním zápase po návratu na led Tim Söderlund. A za další tři minuty už to bylo jen o tři branky. Miroslav Indrák doslova vymetl pavučinky z růžku Královy svatyně. Západočeši  závěru ještě bojovali i o další snížení, i přes power-play už se jim to ale nepodařilo.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina byla dobrá, respektive dobrý vstup do ní. Bohužel jsme neproměnli šance a pak inkasovali. Druhá třetina byla z naší strany strašlivá, přesto jsme měli šance, bylo to nedáš-dostane. Napadalo nám to tam, to se stává. Nabádali jsme kluky, aby dál hráli, protože jak se končí, tak se začíná. Jsme rádi, že jsme ten závěr odehráli důstojně. Chceme poděkovat divákům, že nám fandili až do konce."