Tragédie na Klatovsku. Při střetu dvou osobních aut zahynul mladý muž

ilustrační foto: ZZS PK

Aktualizováno Smrtí mladého muže skončila nehoda dvou osobních aut, která se stala v neděli dopoledne u obce Velký Bor na Klatovsku. Další dva účastníci nehody skončili s těžkým zraněním v nemocnici.

Ke střetu dvou osobních aut vyjížděly všechny záchranné složky kolem 11. hodiny na silnici číslo 188 mezi obcí Velký Bor a Defurovy Lažany. „Podle prvotního šetření vyplývá, že řidič ročník 1996 zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla tovární značky Mazda, v zatáčce se dostal do smyku a přejel do protisměru, kde bočně narazil do vozidla Škoda Octavia řízené mužem ročník 1972,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Řidič Mazdy utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Řidiče z druhého vozidla a spolujezdkyni ročník 1997 si do své péče převzali záchranáři. „Mladá žena utrpěla těžká zranění, transportovali jsme ji letecky do Fakultní nemocnice v Plzni. Muže ročník 1972 jsme se středně těžkým zraněním převáželi na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni pozemní cestou,“ vypočítala mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

Veškeré okolnosti tragické nehody zůstávají podle Kroftové v šetření klatovských kriminalistů.