Totální propadák. Viktoria vyhořela na Slovácku

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 20. prosinec 2020 18:56
SLOPLZ-20-21-Bog-report Foto: FCVP

V úterý fotbalisté Viktorie Plzeň doma deklasovali Teplice 7:0 a vypadalo to, že se konečně zmátořili. Ledová sprcha ale přišla o pět dní později na Slovácku. Západočeši na svého soupeře nestačili a prohráli zápas 13. kola vysoko 0:4.

Jako první se v zápase připomněl Milan Petržela. Bývalý dlouholetý hráč Viktorky vypálil sice z ostrého úhlu, ale rána mu parádně sedla na pravačku a Aleš Hruška, který naskočil do 300. ligového utkání a stal se tak členem Klubu legend, musel halfvolej vyrazit na roh. Z další domácí akce už Hruška inkasoval. Petrželu sice znovu vychytal, dorážku Kalabišky už však ne. Moravané byli i nadále aktivní a Hruška tak musel být neustále ve střehu – jako při pokusu Michala Kohúta, se kterým si nadvakrát poradil. Plzeňský gólman si v následné šanci smlsl i na třetím pokusu Petržely, tentokráte vychytal jeho střelu zpoza vápna. Trenér Guľa nebyl s průběhem hry vůbec spokojen, proto i brzy střídal a změnil formaci. Po první půli Viktoria ztrácela na Slovácko gól.

Jenže fotbalisté z Uherského Hradiště pokračovali v pohledné hře i nadále a na začátku druhého poločasu odskočili již na dvougólový rozdíl, Sadílek předložil na zadní tyč Hofmannovi a ten uklidil do odkryté brány. K asistenci pak 24letý záložník přidal i gól, to když se z voleje trefil po centru Šimka. Hráči v bílých dresech měli svůj den, v závěru se ještě do listiny střelců zapsal Kubala. Západočeši tak prohráli na půdě Slovácka 0:4.