Teploty klesají pod nulu, na šumavském Špičáku zasněžují sjezdovky

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 24. leden 2020 11:12
Spicak Záběr z webkamery ukazuje aktuální situaci, která byla ve čtvrtek dopoledne na Spodní Šanci.

AKTUALIZOVÁNO: Počasí opět skoupé na opravdovou zimu, ale přeci jenom alespoň částečný posun ve zlepšení nabídky pro lyžaře. Takový je aktuální stav na šumavském Špičáku. Během další inverze, kdy teplotní rozdíl mezi vrcholem Špičáku a obydlími dole ve vesnici dosahoval i přes 20 stupňů Celsia, mohli provozovatelé areálu zasněžovat i v partiích pod 1000 metrů nad mořem. Výsledkem je otevření sjezdovky a vleku od hlavního parkoviště a výrazné rozšíření rodinné Spodní Šance.

Návštěvníci areálu se tak nyní po zaparkování na hlavním parkovišti s kapacitou 200 míst dostanou na lyžích až k vleku na Spodní Šanci i k čtyřsedačkové lanovce a potom zase zpět k autu. „Pracujeme také na zasněžení svahu pod hotelem Sirotek. Jestli se na víkend otevře, budeme vědět až v pátek 24. ledna. Info zveřejníme dodatečně na našem webu,“ uvedl k podmínkám čtvrtého lednového týdne roku 2020 ve Ski&Bike Špičák ředitel areálu Vladimír Kasík.

Ve Ski&Bike Špičák se tak nyní lyžuje na hlavní dlouhé sjezdovce obsluhované lanovkou. Dále na rodinné Spodní Šanci s kotvou, kde je v pátek, sobotu ve středu i večerní lyžování. Dále na lyžařském hřišti s pohyblivým kobercem využívaným lyžařskou školou a čerstvě lze využít vlek a sjezdovku k parkovišti. Na všech uvedených tratích leží v průměru okolo 30 cm převážně technického sněhu.

V oblasti Železné Rudy jsou dále v provozu areály Nad Nádražím - Belveder, Samoty a Alpalouka, jezdí lanovka na Pancíř. Lyžuje se také v areálu v Kašperských Horách. Smůlu mají zatím na Šumavě běžkaři. Běžecké stopy se neupracují z důvodu nedostatku sněhu ani v okolí Železné Rudy, Prášil a Srní. Běžkaři se do stopy dostanou jen v okolí Modravy.