Talent vstoupil do druhé části extraligy přesvědčivým vítězstvím nad Jičínem

Od - pátek, 3. únor 2023 09:42
Talent vstoupil do druhé části extraligy přesvědčivým vítězstvím nad Jičínem Foto: Talent Plzeň

Talent tým Plzeňského kraje vstoupil ve středu do druhé části extraligy jasným domácím vítězstvím nad Jičínem 34:22. Už v pátek se vydá na dalekou cestu do slovenského Prešova, kde hraje v sobotu od 18 hodin s domácím Tatranem.

"Byl to poklidný zápas, prostřídali jsme sestavu, hledali jsme i další herní varianty. I když tam byly i fáze, které se mi nelíbily, došlo k určitému polevení. V Prešově to musí být z naší strany lepší, ale možná to bylo tím, že jsme měli utkání jasně pod kontrolou," zhodnotil jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl domácí vítěznou premiéru s Jičínem.

Jeho tým rozhodl o svém vítězství prakticky hned v úvodu, po deseti minutách vedl 7:3, a pak svůj náskok ještě zvyšoval. Po čtvrthodině hry to bylo po pěti trefách domácích v řadě už 12:4, Jičín sice deset minut před poločasem snížil na 13:8, ale do kabin už šel Talent opět s pohodovým náskokem 20:11.

Hned v úvodu druhé půle zvyšoval Tonar poprvé na rozdíl deseti branek - 21:11. Rozdíl ve skóre pak narostl ve 48. minutě až na 29:16.

Ve druhém poločase zkoušel Talent na pravé spojce, jako alternaci za zkušeného Stehlíka, Tomáše Nejdla, protože trenéři potřebují po odchodu Srba Terziče zacelit mezeru. "Může tam hrát ještě i Kuba Douda, v Prešově už do hry zasáhne snad i Martin Říha, kterého jsme s Jičínem ještě po zranění šetřili," připomněl trenér Štochl další možné varianty.

Talent i po prvním letošním kole zůstává v tabulce druhý o bod za Lovosicemi. Už v pátek se ale vydá na dalekou cestu do Prešova, kde nastoupí v sobotu od 18 hodin proti domácímu Tatranu.

"Prešov má jiného trenéra, někteří hráči se mu uzdravili," upozornil trenér Petr Štochl, že jeho tým čeká tentokrát těžší úkol než při domácím vítězství.

Slovenský mistr vyhrál ve středu na palubovce pražské Dukly 33:28 a v tabulce je čtvrtý.