Talent je i nadále stoprocentní, v dalším utkání přivítá slovenského mistra

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 4. říjen 2022 09:46
Talent je i nadále stoprocentní, v dalším utkání přivítá slovenského mistra foto: Talent Plzeň

Talent tým Plzeňského kraje zatím kráčí letošní extraligou bez ztráty bodu. Naposledy vyhrál v Jičíně 30:19, ale teď už se chystá na atraktivní souboj se slovenským mistrem Tatranem Prešov.

Ten se bude hrát v městské hale na Slovanech ve středu od 17 hodin. "Po sportovní stránce je to obohacení extraligy. Jsme rádi, že můžeme poměřit síly s takhle vyspělým soupeřem," prohlásil plzeňský kapitán Petr Vinkelhöfer na adresu pravidelného účastníka Ligy mistrů.

Prešov však zatím není v české lize tak suverénní, jak se čekalo. V minulém kole sice zlomil domácí prokletí a ve své hale poprvé vyhrál. Odnesla to pražská Dukla, kterou porazil i díky sedmigólovým cizincům Ivanovićovi a Kasatkinovi. Předtím ale přivezly z Prešova body Lovosice (28:27) i Frýdek-Místek (27:26).

Na cizích hřištích jsou ale slovenští mistři úspěšnější, ztratili jediný bod remízou v Novém Veselí (22:22). Předtím vyhráli v Kopřivnice a Brně, vždy shodným výsledkem 30:24.

Současně s českou extraligou hraje Prešov nejvyšší slovenskou soutěž, i tam už jednou narazil, doma prohrál s Povážskou Bystricí 30:33.

Jak si povedou ve středu v Plzni?

zdroj: Talent Plzeň