Taktický zápas, o detailech. Ale rozhodlo se už na podzim, shodovali se Viktoriáni po prohře na Slavii

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 25. červen 2020 08:45
braba9759 foto: FCVP

Tři zápasy před koncem nadstavby už je jasno. Fotbalisté Viktorie Plzeň ukončí sezonu 2019/20 na druhém místě ligové tabulky. Definitivně je ze hry o titul odsoudila prohra na Slavii 0:1. „Nedostali jsme se do nějaké velké šance za celých 90 minut, ale ani Slavia toho tolik neměla. Bylo to taktické utkání, čekali jsme na příležitost a bohužel nám nedovolila si něco vytvořit,“ prohlásil kapitán Západočechů Jakub Brabec.

foto: FCVP

„V takových velkých zápasech si můžete pomoct standartkou nebo individuální zručností hráče, což se nám dnes nepodařilo,“ litoval Adrian Guľa. Utkání prvního s druhým týmem tabulky rozhodla jediná trefa Petra Ševčíka. „Slavia byla o ten půl krok dále, vstřelila gól, ale takticky to byl výborný zápas. Bylo to o detailech. My jsme protiútoky nedohráli tak sebevědomě a jistě, jak vyžaduje situace,“ viděl příčinu porážky lodivod Viktorie.

Chleba se však nelámal ve středečním duelu na Slavii. Po podzimu Západočeši doháněli na svého soupeře šestnáctibodové manko, které v jednu chvíli stáhli na šest bodů. „Teď se ohlížím zpětně, jaká je škoda, že jsme některé zápasy promarnili na podzim. Důležitá utkání jsme nezvládli, bohužel i proti slabším jsme ztráceli a to se nám vymstilo. Snažili jsme se o nějakou naději do poslední chvíle, ani to se nám dnes nepovedlo,“ smutnil Brabec.

Do budoucna je ale rozhodně na čem stavět. „Určitý pokrok jsme udělali, to je jednoznačné a samozřejmě v tom musíme pokračovat dál,“ věděl Jakub Brabec. „Rozhodně máme na čem stavět. Vždycky jsou věci, které můžete zlepšovat, ale tohle mužstvo je velmi silné. Máme na čem pracovat, kluci udělali dobrou práci a to je pro nás extra motivace být v další sezoně ještě silnější a otočit kormidlo na naši stranu,“ uzavřel Adrian Guľa.