Také různá místa v regionu si zpříjemní pracovní dny společenskými akcemi

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - úterý, 24. říjen 2023 12:32
Také různá místa v regionu si zpříjemní pracovní dny společenskými akcemi Ilustrační foto: kasphory_cz

Přestože se zdá, že se nejen příroda pomalu ukládá zimnímu spánku, obyvatelé regionu nespí. Tento týden se mohou těšit na mimořádné prohlídky, vernisáž výstavy, tvoření i filmový festival.

Cesta - mimořádná prohlídka
Mimořádná prohlídka výstavy restaurovaných obrazů Křížové cesty na Křesťanském vršku v Klatovech od malířky Bedřišky Znojemské s kurátorem Petrem Krátkým začne v úterý 24. 10. v 16:00 v Refektáři jezuitské koleje v Klatovech.

Vernisáž výstavy 60. let CHKO v Muzeu Šumavy Sušice bude zahájena v úterý 24. 10. v 17:00.
Nenechte si ujít vernisáž s přednáškou ředitele NP Šumava Pavlem Hubeným k výstavě 60. let CHKO. Výstava dále potrvá do 30. 11. 2023.

Středoevropská rally v Česku se pojede od 26. 10. do 29. 10.
Středoevropská rally se letos jede ve třech zemích – v Čechách, Německu a Rakousku. I v druhé etapě Česká republika ukáže to nejlepší ze svých rallyových krás – sedm rychlostních zkoušek s celkovými více než 130 kilometry se pojede na Vimpersku a Klatovsku.

Filmové Kašperské Hory
Letošní ročník filmového festivalu se koná od čtvrtka 26. 10. od 11:0 do neděle 29. 10. a představí opět různé filmy, které souvisí se Šumavou. Z široké filmové nabídky si vyberou jak dospělí, tak i děti. Ve foyer kina budou dětské filmy i animační tvořivé dílny.

Muzejní hrátky – 100 let tam a zpátky
Náramky z paracordu můžete tvořit ve čtvrtek 26. 10. od 9:00 do 16:00. Neseďte o podzimních prázdninách doma! Přijďte do Muzea Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech a zkuste si uplést náramek zcela dle Vašich představ, pro každého najdeme tu správnou barvu.
Nylon, z kterého je paracord (padáková šňůra) vyroben, byl objeven krátce před druhou světovou válkou a již během ní se v armádě ukázal jako neocenitelný materiál, především u parašutistů. Časem se ukázalo, že lano lze použít i na stovky jiných způsobů – připevnění věcí na batoh, stavění nouzových přístřešků, výrobu luku, provizorní pásek do kalhot, připevnění dlahy ke zlomenině, nahrazení přetržené tkaničky. Zkátka povinná výbava každého dobrodruha. Jenže kdo by dnes nosil lano smotané v batohu, když ho lze zabalit elegantně do náramku a v případě potřeby během minuty rozplést zpět na lano.