Harry Humason

Plzeň navštívili dva stoleté váleční veteráni z USA, u pomníku Díky, Ameriko! převzali vzkazy od dětí

Přímí účastníci bojů druhé světové války v Evropě, století Harry Humason a Howard Arnold Strauch, zavítali do Plzně. V rámci několikadenní soukromé cesty, kterou pro ně spoluorganizuje historik a publicista Jiří Klůc, položili ve čtvrtek 28. května 2026 květiny u památníky Díky, Ameriko!, kde si také převzali výtvarná díla a texty s poděkováním od žáků tří plzeňských základních škol, konkrétně Benešovy ZŠ, 21. a 25. základní školy Plzeň. Následně oba muži poobědvali s primátorem města Plzně Romanem Zarzyckým.

Reklama