Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 12. květen 2024 11:38
Šulc děkoval za penaltu Chorému. Ptal se mi, jestli si jí chci kopnout, hlásil nejlepší střelec ligy Foto: FCVP

Byl to dojemný okamžik, běžela třetí minuta nastavení, když za stavu 2:2 měla Plzeň proti Slovácku kopat penaltu. Míč si vzal Tomáš Chorý, který je určený jako první exekutor. Přinesl ho k puntíku, poplácal Pavla Šulce po hlavě a už jen sledoval, jak blonďatý ofenzivní záložník poslal Viktorii do vedení. Díky kolegiálnímu gestu svého kolegy se v tu chvíli dostal Šulc do vedení v tabulce střelců celé soutěže. Z poslední akce pak navíc utekl na osamocenou branku a pečetil výhru Viktorie, čímž zároveň završil hattrick. "Jsem za to hrozně šťastný, ale třeba finále poháru je důležitější, než koruna střelců," prohlásil.

Jak byste zápas zhodnotil?
První poločas hrálo Slovácko dobře, nebyli jsme schopni nabírat jejich střední zálohu, kdy hodně rotovali. Druhý poločas jsme se už jsme se zvedli, drželi jsme víc balon a řekl bych, že výsledek nakonec odpovídá.

Co pro vás znamená hattrick?
Jsem za to hrozně šťastný. Chorasovi děkuju, že mi penaltu nechal. Ptal se mi, jestli mi jí nechá. A řekl, že mi to tam dá, aby mě nerozptylovali protihráči.

Je teď cíl to první místo v tabulce střelců udržet?
Byl bych za to hrozně šťastný, ale jsem vůbec rád, že nějaké góly dávám. Jestli je to hlavní cíl, tak to asi úplně není. Hrajeme finále poháru, to je důležitější.

Co s vámi dělaly emoce z publika i od spoluhráčů?
Je to hrozně hezké, vážím si toho. Všem moc děkuju.

Už jste někdy běžel před stojícím stadionem na prázdnou branku?
Bylo to poprvé (směje se). Už při trestňáku jsem křičel na Jedlu (gólmana Jedličku, pozn. red.), ať to chytne a hned mi to hodí. Pak jsem teda málem zakopl.

Chtěl jste míč dovést až do brány nebo jste přemýšlel třeba nad nějakou srandou?
Jen jsem se ohlídl, kde jsou ostatní. Kluci pak říkali, že se na to hráči Slovácka vykašlali a nikdo už do konce neběžel. Srandu jsem z toho dělat nechtěl, asi bych se bál, že mi třeba rybičku ještě neuznají.

Vypadá to, že se vám všechno sešlo..
Mám štěstí. První gól se mi odrazil do prázdné, třetí jsem běžel sám na prázdnou bránu. V tréninku se snažím dát z každé situace gól. Všechno dohrávám a asi se mi to nějak vrací.