Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 30. červenec 2023 19:59
Střelecké trápení zlomil kapitán, o první výhru v sezóně přišla Viktorie v poslední vteřině Foto: FCVP

V prvních dvou soutěžních zápasech v Teplicích a proti Dritě se hráči Plzně z branky radovat nemohli, střelecké trápení nakonec ukončil až v 81. minutě zápasu druhého kola Fortuna ligy proti Hradci Králové stoper Lukáš Hejda. Poté gólman Staněk chytil Vašulínovi pokutový kop, a tak to vypadalo, že se Viktoria dočká vydřené výhry. Jenže přišla poslední akce už v šesté minutě nastavení a Šašinka úspěšnou hlavičkou zmrazil celou Doosan Arénu.

Plzeňský kouč Koubek po dvou zápasech bez vstřelené branky znovu sáhl do sestavy, na hřiště se vůbec poprvé dostal mladý bek Hranáč, který nastoupil ve stoperské dvojici s kapitánem Hejdou. V začátku zápasu ale měli víc práce obránci hostujícího celku, Plzeň si vytvořila herní převahu, z které ale nedokázala vytěžit větší příležitost. Tápání Západočechů se prohlubovalo s přibývajícími minutami, a tak za celý poločas zahrozil svoji střelou akorát Bucha.

Kdo čekal, že po přestávce nastoupí jiná Plzeň, ten zůstal zklamán. Viktoria sice dál držela míč na svých kopačkách, jenže se nedostávala ani do žádných šancí, natož, aby vstřelila gól. A tak se málem dočkali hosté. Po hodině hry se po rohovém kopu dostal k hlavičce Koubek, který nikým neatakovaný mířil nad branku. Velkou šanci měli domácí v 70. minutě, kdy ale Sýkora nedokázal zakončit. Trápení Viktorie nakonec skončilo v 81. minutě. Heidenreich v pokutovém území podklouzl a důrazný Lukáš Hejda zlomil střeleckou nemohoucnost. Uběhly ale pouze tři minuty, Mosquera zasáhl ve vlastním vápně právě Heidenreicha do obličeje a rozhodčí odpískal penaltu. K ní postavil Vašulín, který kritickou chvíli neustál a jeho střelu Staněk vyrazil. Ani tak se ale Viktoria výhry nedočkala. Rozhodčí nechal hradecké vhazovat i po uplynutí nastaveného času a po centrovaném míči Šašinka hlavou doslova v poslední vteřině srovnal na konečných 1:1.