Střelecké trápení prolomil Mertl proti Kometě. Po zranění se do toho dostávám dlouho, uznal

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 7. prosinec 2019 15:32
mertl, hokej foto: HC Škoda Plzeň

Po sedmi zápasech bez gólové radosti se v pátek Tomáš Mertl opět zapsal do listiny střelců. Plzeňského střelce hodně limitovalo zranění, několik zápasů v sestavě chyběl a po pátečním duelu s Kometou přiznával, že se necítil tak, jako před zraněním.

Jak byste popsal zápas s Kometou? Kometa je ohromně kvalitní soupeř. První třetina byla vyrovnaná, my jsme bohužel nevyužili dvě přesilovky. Ve druhé části se nám naštěstí povedlo odskočit. Klíčový byl pak gól Vojty Němce na 2:1. Bylo důležité, že jsme hned po inkasované brance odpověděli.

Jak byste popsal svoji trefu? Číhal jsem před brankou a doklepl puk do branky. Byla to snadná práce.

Prosadil jste se po sedmi zápasech, ulevilo se vám? Návrat do formy po zranění je náročný, dostávám se do toho dlouho. (Mertl dostal dvakrát úder na hlavu, pozn. red.)

Vyhovovalo vám trochu i to, že se soupeř hodně soustředil na Milana Gulaše a pro vás tak bylo více prostoru? Všechny týmy si na Milana dávají pozor. Umí na sebe navázat hráče, podržet puk a nahrát volnému spoluhráči. To je jeho síla.

V posledních zápasech s vámi v útoku nastoupil Matyáš Kantner. Jak vám spolupráce vyhovuje? Matyáš hraje výborně. Mezi námi se chytil, snad mu forma vydrží, protože tahle spolupráce nám klape.

Po zranění musíte hrát s ochranným plexisklem. Dělá vám to nějaké problémy? Nijak mě to nelimituje. Vidím stejně, akorát si nemůžu pořádně otřít pot.