Statečný boj, nula bodů. Oslabená Plzeň podlehla Liberci

Od - sobota, 6. únor 2021 21:31
PLZHRK-priprava-2021-sulc ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli v 18. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti se Slovanem Liberec 0:2. Duel zásadně ovlivnil závěr první půle, když vyfasoval přímou červenou kartu domácí stoper Kaša. Plzeň totiž byla do té chvíle jednoznačně lepším týmem. O zisku tří bodů pro Severočechy rozhodl v 52. minutě Rondič. V závěru ještě pečetil výhru hostů Pešek.

Plzeňští trenéři řešili před zápasem problémy se složením obrany, oproti zápasu v Ostravě vypadli oba krajní beci Havel a Kovařík. A tak se David Limberský postavil netradičně na pravý kraj a jeho místo zaujal jinak záložník Falta. Daleko více práce měli ale v prvním poločase obránci hostů. V 8. minutě nebezpečně hlavičkoval Kaša, v 16. minutě pak Slovan zachránila branková konstrukce proti povedené střele Buchy. O dvě minuty později pak v dobré pozici pálil Kalvach pouze do Nguyena. Krátce po půlhodině hry zase jen těsně minul Ba Loua. Plzeň působila suverénně, nečekaná komplikace ale přišla ve 39. minutě. Kaša tvrdě dohrál Sadílka a vyfasoval červenou kartu. A pro Viktorku mohlo být ještě hůř, kdyby Jugasovu ránu zázračně nevytáhl Staněk.

Do druhé půle nastoupil ke své premiéře za A-tým mladý stoper Míka a Plzeň i v deseti dál byla aktivní. Jenže přišla 52. minuta a hosté z ničeho nic udeřili, když se po centru Peška protlačil k zakončení Rondič. O čtyři minuty později mohlo být s Viktoriáni ještě hůř, kdyby Koscelník tváří v tvář Staňkovi trestuhodně neminul. Západočeši se postupně z tvrdého k.o. vzpamatovali a v 80. minutě nebyli daleko od vyrovnání, když si Rabušic málem vstřelil vlastní gól. V nastaveném čase běžel vypomoci svým spoluhráčům gólman Staněk a Pešek z půli hřiště střelou do opuštěné branky pečetil libereckou výhru.