Startuje cyklistická Giant liga

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 26. duben 2022 10:18
Startuje cyklistická Giant liga ilustrační. Foto: T. Kotalová

Zahajovacím závodem Grand Prix Rafkarna v areálu SK Rapid na Lopatárně startuje 26. dubna v 17:30 už 21. ročník cyklistické Giant ligy. Letošní série potrvá od dubna do září 12 kritérií.

DSC 9301"Po dvou letech covidových restrikcí se bude konat konečně bez omezení pro cyklisty i diváky,“ uvedl hlavní organizátor Jan Kotal, který stál u samotných začátků dnes velmi populární Giant ligy. "Když jsem skončil s profikariérou, tak jsem se chtěl ještě svézt. Řekl jsem si, že bych si mohl zorganizovat závody. Nejdřív jsem si sám stavěl zázemí, plůtky kolem startu, pak naskočil na kolo, po závodě vyhlásil vítěze a zase vše uklidil," popsal.

Letošní seriál nabídne i jednu velkou novinku. "Bude se startovat tzv. „handicapovým startem“, kdy na okruh jako první vyjedou junioři, ženy a muži masters zhruba 30 sekund před hlavním polem. Teoreticky tak budou mít možnost během 4 – 6 kilometrů nasbírat důležité body, které by v hlavním pelotonu těžko získávali," vysvětlil Kotal. Významným zpestřením cyklistického seriálu pak bude zařazení městského kritéria v Hradci Králové. 

V elitní kategorii nebude chybět na startu obhájce vítězství Martin Boubal z týmu Hello CTW. "Kromě Sparty, Dukly Praha, týmu Hello CTW a Příbrami jsou přihlášeni i cyklokrosaři z ČEZ Tábor a jeden závodník z Rakouska,“ uvedl Kotal.

Od května se pak v rámci seriálu poměří také mládež. Před ligou se utkají žáci, žákyně, kadeti a kadetky. Závody se uskuteční ve spolupráci s Roman Kreuziger Cycling Academy v čele s Petrem Kubiasem.