Od - neděle, 10. březen 2024 20:36
Spokojený Koubek chválil: Dokonalý večer a velké vítězství, Šulc je pro nás nepostradatelný ilustrační. Foto: FCVP

Čekala se vyrovnaná bitva až do posledních minut, jenže závěr se dohrával už v exhibičním tempu. Fotbalisté Plzně ve šlágru 24. kola nejvyšší soutěže doslova deklasovali Spartu po výborném výkonu 4:0. "Lhal bych, kdybych řekl něco jiného, než že to byl dokonalý večer. Je to velké vítězství, zasloužené. Máme z toho radost, je to potvrzení naší výkonnosti," prohlásil kouč Viktorie Miroslav Koubek.

Kde vidíte zlomový bod zápasu?
Zlomová byla branka na konci první půle. Sparta věděla výsledek Slávie, pak byla pod tlakem, my ne. Hrálo se nám tedy dobře. Ten gól je dostal ještě pod  větší tlak a nás uvolnil.

Podobně jako na Spartě jste zvolil variantu se třemi středními záložníky..
Ano, byl to náš plán, že jsme změnili rozestavení. Rozhodl jsem se na základě analýzy Sparty. A podle mě plán vyšel.

Co říkáte na výkon Cheicka Souarého, jak zápas zvládl?
Naprosto suverénně, je to výborný, klidný hráč. Pohybově skvělý, s výbornou levačkou. Takové střely z tohoto prostoru předvádí na tréninku pravidelně.

Výborně zahrál také Tomáš Chorý, souhlasíte?
Toho nemůžu opomenout. Podal skvělý výkon. Oba potvrdili oprávněnost toho, co se šušká. Že by měli být v nominaci reprezentace.

Mluvili jste před zápasem o tom, že je Sparta nevylučovanějším týmem ligy?
Určitě ne, tohle jsme nezmiňovali. Vůbec mě nenapadlo, že bychom někoho provokovali.

Porazili jste v sezóně Slávii i Spartu. Co to pro vás znamená?
Dobré zjištění. Víme, že nás porodní bolesti na začátku postihly a ztratili jsme kontakt. Ale postupem času ukazujeme, že pracujeme správným směrem.

Neříkáte si, kde jste mohli být, kdybyste neztratili některé domácí zápasy se slabšími soupeři?
Ta selhání byla po pohárových utkáních. Ukazuje se, že když se trefíme do rotace, tak se s tím dokážeme vyrovnat. A to se nám právě na podzim nepodařilo.

Jak moc vám hráči zamotali hlavu před pohárovou odvetou s Ženevou?
Rozhodující bylo, že se vrátil Pavel Šulc. To je rozdílový hráč, hrál famózně. Ve Švýcarsku jsme ho neměli. Určitě ale nejste daleko od pravdy. Souaré ale třeba nemůže hrát poháry, není na soupisce.

Na Spartu a Slavii ztrácíte 8 a  9 bodů. Pokukujete ještě po prvních dvou příčkách?
To bychom s nimi museli hrát každý týden (směje se). Je to velký náskok.