Spokojený Bílek: Takový výsledek jsme potřebovali. Co plzeňského kouče potěšilo?

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 28. listopad 2021 10:22
Spokojený Bílek: Takový výsledek jsme potřebovali. Co plzeňského kouče potěšilo? ilustrační. Foto: FCVP

Znovu po třech zápasech se fotbalisté Plzně dočkali výhry. A to naprosto jednoznačné. Západočeši zametli s Bohemians 1905 6:0. "Poslední zápasy nám výsledkově nevyšly, proto jsem velmi rád, že jsme to takhle zvládli. Jsem rád, že se gólově prosadili ti hráči, kteří se třeba dlouho netrefili. Před zápasem se Slováckem jsme takový výsledek potřebovali a věřím, že nás to zase posílí," prohlásil kouč Viktorie Micha Bílek.

Nemrzí vás, že podobnou výhru viděla jen tisícovka fanoušků?
Divákům chci poděkovat, že přišli a povzbuzovali nás. Přáli bychom si vždycky plný stadion, ale taková je situace. S tím se nedá dělat nic.

Bylo pro vás pozitivní, že se Bohemians snažili hrát aktivně?
Víme, že hrají aktivně. Mají bojovné mužstvo, proti kterému se vždycky hraje nepříjemně. Snažili se presovat i na naší polovině a jsem rád, že se nám z toho dařilo vycházet a dostávat se i doma do brejků, po kterých jsme pak trestali. S Bohemkou ale soucítím, prohrát nula šest je nepříjemné. My to však opravdu potřebovali.

O branky se podělilo dokonce šest různých střelců, paradoxně ani jeden nedal nejlepší střelec Beauguel..
Beauguel střílí spoustu gólů a mockrát nám pomohl. A že tentokrát gól nedal, to se vůbec nic neděje. Za těch šest hráčů jsem vážně rád, pro jejich sebevědomí je to výborné.

Co říkáte na výkon Jhona Mosquery? 
Je velmi platný díky své rychlosti a agresivitě. Také je hodně tahavý směrem dopředu, což nutně potřebujeme. Hodně nám pomáhá, je to důležitý hráč, k tomu navíc produktivní. Je podstatné, aby hráči jako on, Beauguel, Kopic nebo Chorý góly dávali. S jeho angažmá jsme zatím spokojení.

Příští kolo vás čeká váš tabulkový soused ze Slovácka. To teď ztratilo nečekaně body v Budějovicích. Bude to pro vás výhoda?
Výhoda to pro nás určitě nebude. I tentokrát předvedlo velmi dobrý výkon, sedmdesát minut Budějovice k ničemu nepustilo. Pak ale přišel problém. Prohráli, ale nezacloumá to s nimi, mají zkušené mužstvo a vysokou výkonnost. Ke Slovácku mám velký respekt, hraje dobře nejen v této sezoně.