Soupeře pro čtvrtfinále jsme si nemohli vybírat, všechny týmy už byly kvalitní, tvrdí hokejisté Plzně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - sobota, 7. březen 2020 00:10
eberle Jan Eberle. foto: HC Škoda Plzeň

Prohra 0:3 v Třinci odsoudila hokejisty Škody Plzeň k pádu až na pátou pozici. Soupeřem indiánů ve čtvrtfinále play-off tak bude Mladá Boleslav, první dva zápasy přitom sehrají Západočeši na ledě soupeře. "Všechny týmy byly kvalitní," prohlásil například útočník Jan Eberle.

„Určitě jsme měli šanci zabodovat, nemyslím, že by to bylo úplně jednoznačné. Nám se bohužel nepodařilo překonat gólmana Štěpánka, selhali jsme v koncovce. Ale myslím si, že to dnes v Třinci bylo vyrovnané utkání, do poslední chvíle se hrálo o body. Nakonec tedy začínáme play-off venku, ale je to jen o nás, musíme se na to dobře připravit," komentoval zápas útočník Jan Eberle.

Krátce po utkání Škodovky se čekalo na konečné skóre z Prahy. Sparta nakonec přetlačila Olomouc 3:2 po nájezdech, poskočila tak na třetí místo v tabulce. Čtvrtá skončila Mladá Boleslav a pátá Plzeň. „My si samozřejmě soupeře nemůžeme vybírat, myslím si, že to bude pikantní série, plná bruslení. Těšíme se na to,“ prohlásil například plzeňský obránce Bohumil Jank. „Mladá Boleslav je určitě dobrý tým, ale my chceme jít co nejdál. Všechny týmu, které nám hrozily, byly kvalitní, takže my stejně musíme porazit každého, abych šli dál," podotkl Eberle.

Kvůli sérii nepříznivých výsledků z poslední doby si Západočeši přáli zahájit sérii v LOGSPEED CZ Aréně. „Chtěli jsme začínat doma, protože tam jsme opravdu silní. Bohužel to nevyšlo, ale teď už s tím nic neuděláme, musíme se s poprat, bojovat a urvat tam aspoň jeden zápas,“ uvedl Jank. Aby se zlomily prohry z venkovních kluzišť v nejdůležitější fázi sezóny, bude zapotřebí, aby se indiáni v klidu drželi vlastního herního sytému. „Musíme se soustředit na naši hru. Připravíme se samozřejmě i na soupeře, ale chceme, aby to bylo hlavně o nás. V kabině sebevědomí určitě je,“ prozradil Eberle.

S Bruslaři Škodovka v základní extraligové části třikrát prohrála. „Na Boleslav se připravíme detailně, aby nás u nich nic nepřekvapilo. My venku tolik neproměňujeme šance, které si vytvoříme. Doma si jich vytvoříme víc, ženou nás navíc fanoušci. Ale venku je to horší, v tom je ten kámen úrazu,“ dodal Jank.