Souboj atletických královen uvidí atletický stadion v Plzni

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 15. červen 2020 11:22
Denisa Majerová , foto J.Jirman Denisa Majerová

Nejvšestrannější a hlavně nejlepší vícebojařky z České a Slovenské republiky se utkají mezi sebou ve dnech 20.-21.  června na atletickém stadionu v Plzni na Skvrňanech o titul první dámy československého víceboje.

Dvoudenní podívaná slibuje unikátní souboj těchto účastnic Olympiády, Mistrovství světa i Evropy v sedmi atletických disciplínách. A na koho se můžete na Atletickém stadionu města Plzně těšit? Kateřina Cachová, olympionička a několikanásobná účastnice MS a ME. Na Janu Novotnou, která je rovněž ostřílená Česká reprezentantka a  účastnice ME. Nebudou chybět ani dvojčata Kateřina a Barbora Dvořákovi, které rovněž znají, jaké je to být na startu mezi nejlepšími vícebojařkami starého kontinentu. Plzeňský klub AK ŠKODA Plzeň do tohoto klání vysílá svoji Denisu Majerovou, která pro Plzeň vybojovala už nespočet republikových medailí. Denisa dokonce v loňské sezóně táhla českou reprezentaci na mistrovství Evropy vícebojařských týmů za skvělým sedmým místem. Slovensko zde bude mít zastoupení v podobě svých dvou nejlepších závodnic, které ovšem patří k evropské extratřídě. Lucia Vadlejch, slovenská rekordmanka a medailistka z ME v roce 2017, bude určitě velmi silnou soupeřkou pro česká děvčata. Těšit se můžete i na umění Lucie Mokrášové, která se do roku 2018 plně připravovala v USA ve sportovních centrech a sbírala nemalé úspěchy na slavných NCAA mítincích po celé Americe.

Hlavní program ženského víceboje začíná v sobotu 20.6 od 12:45. V neděli se pak ženy postaví na start v 11:30 a vše vyvrcholí závěrečnou disciplínou ve 14.30. Bude se ovšem na co koukat i v průběhu celého víkendu. Soutěž žen totiž doplní i napínavé souboje v mužských a juniorských kategoriích v desetiboji, které začínají v sobotu od 11 a v neděli od 10 hod.