Snad se brzy fanoušci budou moci na stadion vrátit, přeje si plzeňský útočník Suchý

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 13. srpen 2020 23:45
hokej, suchý ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po více než pěti měsících se hokejisté Škody Plzeň představili v zápase na domácím ledě. Fanouškům, kterých kvůli vládním opatřením dorazilo necelých 900, ale příliš radost neudělali. V duelu letního poháru Generali Česká Cup nestačili Západočeši na pražskou Spartu a prohráli 1:5. Jediný gól Škodovky vstřelil Filip Suchý.

Foto: HC Škoda Plzeň

„Nehodnotí se to moc dobře. Poměrně hodně jsme propadali, byly tam chyby, ale na druhou stranu i dobré věci. Pořád je to jen příprava, ale vyhrát chceme pokaždé,“ uvedl po zápase autor jediné plzeňské trefy. Hráči se na ledě museli potýkat s velkým teplem, které v hale panovalo. „Vedro bylo hodně znát. Zhruba od poloviny utkání se to malinko zlepšilo, když venku pršelo, ale pořád jsme to hodně vnímali,“ popisuje Filip Suchý.

Hlavní rozdíl mezi oba týmy byl podle Suchého v bruslení. "Nevím, v jakém jsou oni cyklu přípravy. My teď docela dost trénujeme," potvrdil mladý útočník, který nastoupil místo odpočívajícího Jana Eberleho v lajně s Petrem Strakou a Petrem Kodýtkem. "Měli jsme za úkol držet puk v jejich pásmu a nadělat jim tam zmatky," popsal.

Na zápas dorazilo kvůli vládním opatřením jen necelých 900 fanoušků. "My to neovlivníme. Budeme doufat, že se vše zlepší, protože tady v Plzni jsou výborní fanoušci. Snad to situace brzy dovolí a stadiony se opět otevřou úplně," přeje si Suchý, který se stal tak trochu opatrovníkem nové posily Škodovky Viktora Langa, s nímž působil v loňské sezóně v týmu Chomutova. "Vím, jaké to je, když je člověk sám v zahraničí. Snažím se, aby se o tu cítil co nejlépe," uzavřel Suchý.