Sedmá venkovní porážka v řadě. Škodovka nestačila na Liberec

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 25. únor 2020 21:59
hokej ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

I přes dobrý začátek zápasu a gól Jakuba Poura hokejisté Škody Plzeň prohráli na ledě Liberce 4:1. Svěřenci kouče Ladislava Čiháka tak pouze potvrdili, že se jim na venkovních kluzištích vůbec nedaří. Indiáni už nezvládli mimo svůj stadion sedmý zápas v řadě.

Utkání načali Severočeši v přečíslení dva na jednoho, ovšem Marosz pobídku Bulíře mezi tři tyče neprocpal. To indiáni odpověděli gólově. Proti dvěma protihráčům uspěl na brankovišti Jakub Pour a rozvlnil svou tečí síť po ráně Vráblíka od modré. Stejný hráč po chvilce vzal na sebe přečíslení, Hrachovina byl tentokrát úspěšnější. Západočeši museli navíc poté do čtyř, čehož Liberec po necelé minutě využil. Král jen vyrazil dalekonosnou ránu Šmída, což dorážkou potrestal Michal Bulíř. Stejný hráč zakončoval i vzápětí v situaci tři na dva po přistrčení od Kolmanna, skórem ale již nepohnul. Když se těsně před úvodní sirénou neujala rána Šmída od modré, rozešly se oba celky do kabin smírně.

Prostřední periodu naopak ve výhodě jednoho muže v poli rozehráli Plzeňští, jenže Čerešňák od modré na strážce domácí svatyně nevyzrál. Nevedlo se ani Mertlovi, který se zanedlouho poté procpal jak ke střele, tak i dorážce. Hostující snažení tak mohl na druhé straně potrestat Šír, jenž dostal zpoza brány nabito před ní, mířil však jen do jejího středu. Lépe ale Adam Musil, který si mezi kruhy našel Králem vyražené nahození Marosze a trefil krásně do levého horního růžku. Do přestávky ještě zkusil odpovědět Zdráhal, který měl spoustu času na levém kruhu, avšak těsně přestřelil.

Poslední dvacetiminutovku začali Tygři třetí trefou. Birner z pravé strany našel před branku sjíždějícího Libora Hudáčka, který šikovně protečoval do sítě. Vzápětí Krále zachránila tyč, když jej v přečíslení překonal Marosz. Novic v brankovišti Škody se poté vytáhl, když lapačkou vychytal Hudáčka z mezikruží. Z podobné pozice to na druhé straně zkoušel také Gulaš, rána zamířila mimo. Definitivní podobu výsledku tak dal až Jan Ordoš. Hbitý Tygr dostal touš na levou stranu, protlačil se až před hostující klec, kde uspěl dlouhou kličkou a zakončením mezi betony. Svým vítězstvím tak Severočeši stvrdili zisk Prezidentského poháru, indiáni naopak natáhli venkovní šňůru porážek již na šest.

hcplzen.cz