×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 9995

Sebevrah odhozeným mobilem poničil auto a pak napadl policistu

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 12. prosinec 2019 16:54
auto, policie Foto: M. Osvaldová

Dramatickým a překvapivým způsobem vyvrcholila záchranná akce, při níž se policista snažil přemluvit sebevraha (31), který chtěl skočit ze železničního mostu na tramvajovou trať. Po hodině a půl si to rozmyslel a napadl zasahujícího policistu. Mladý muž ze severního Plzeňska si tak vysloužil trestní stíhání pro přečin násilí proti úřední osobě a přečin poškození cizí věci.

Operační důstojník vyslal policisty v osm hodin večer na Klatovskou třídu v Plzni. Měl se tam nacházet muž, který chtěl zřejmě spáchat sebevraždu. Stál za zábradlím na železničním mostě a vykřikoval, že skočí na tramvajovou trať. "Na místo přijely hlídky, vyjednavač a kolega ze služební kynologie. Mladý muž se choval agresivně a často se mu měnila nálada. Při vyjednávání s policisty, aby z mostu slezl, hodil svůj mobilní telefon do vozovky, kdy telefon zasáhl čelní sklo policejního vozidla," popsala dramatickou událost mluvčí policie Michaela Raindlová.

Tento policista zachraňoval sebevraha, který ho pak napadl. Foto: Policie ČR

Také bylo zjevné, že je sebevrah pod vlivem alkoholu. "Asi po hodině a půl muž přelezl zábradlí zpět a po zdánlivě ukončeném vyjednávání napadl nejblíže stojícího policistu. Policista, který se muži snažil pomoci a probíral s ním jeho životní situaci, zareagoval pohotově a útok vykryl. Policisté muže následně zadrželi," dodala policejní mluvčí.