Šádek: Nedokázal jsem si představit, že bych nabídku na koupi Viktorky odmítl

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 23. březen 2021 14:31
šádek foto: FCVP

Když Adolf Šádek dostal od Tomáše Paclíka nabídku koupit fotbalovou Viktorii Plzeň, tak o ní sice přemýšlel, ale nedokázal si představit, že by odmítl. Nejen to prozradil v rozhovoru pro klubový web.

V plzeňské Viktorce působí již téměř čtrnáct let. Nikdo nezná prostředí klubu lépe než právě Adolf Šádek, jenž je nyní i jeho novým majitelem. „Vytvořil jsem si ke klubu srdečný vztah. Jeho budoucnost mi nikdy nebyla a není lhostejná. Po zralé úvaze jsem se tedy rozhodnul nabídku pana Paclíka přijmout. Vlastně jsem si ani nedovedl představit, že bych řekl ne,“ přiznal.

Na řízení klubu se podle něj nic nemění„Všichni, kdo mě znají, dobře ví, že se pro nás interně nic nemění. Na všechny zaměstnance mám a budu i nadále mít ty nejvyšší požadavky. A ještě přísnější pak budu sám na sebe, z toho nehodlám nikam uhnout. Od každého očekávám maximální nasazení a odevzdání se klubu," prohlásil.

Sám nový majitel klubu přiznal, že bude nutné reagovat na propad příjmu v souvislosti s covidem. "I já se nyní ještě intenzivněji zabývám ekonomickou stabilitou klubu. Jednou z možných cest, jak zajistit nejen udržitelnost aktuálního nastavení, ale i další rozvoj celého klubu, je i nalezení případného strategického partnera," dodal.

Šádek také potvrdil, že považuje za klíčovou podporu fanoušků. "Já osobně jsem k nim měl vždy velmi pozitivní vztah. Rád jsem je potkával, prohodil pár slov. K našemu klubu patří, máme to na vztahu s fanoušky hodně postavené. A jejich podpora je pro nás klíčová. Proto jim nyní mohu slíbit, že v horizontu dvou týdnů všem oznámíme, jak to bude s jejich permanentními vstupenkami. Chceme se k nim zachovat správně a nabídnout férovou nabídku, kterou nyní ladíme. Pevně věřím, že se na našem vztahu nic nezmění a stejně, jako jsem na ně spoléhal z pozice generálního manažera, se na ně budu moci spolehnout i coby majitel klubu," uzavřel.