×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10019

Rozklikávací rozpočet prezentuje ekonomická data Karlovarského kraje

Zveřejněno v Karlovarský kraj ZAK
Od - čtvrtek, 27. říjen 2022 13:15

Karlovarský kraj nově nabízí občanům možnost seznámit se detailně s jeho rozpočtovým hospodařením formou takzvaného rozklikávacího rozpočtu. Zájemci tak budou moci díky této aplikaci pohodlně získávat pravidelné údaje o vývoji rozpočtu kraje v průběhu kalendářního roku.

Rozklikávací rozpočet je umístěn na krajském informačním portálu na adrese: https://www.cityvizor.cz/karlovarsky-kraj/prehled.

Rozklikávací rozpočet je přehlednou a transparentní prezentací ekonomických dat kraje. Lidé by se v něm měli rychle a bez problému zorientovat. Najdou zde aktuální údaje upraveného krajského rozpočtu, tedy schváleného rozpočtu kraje upraveného na základě odsouhlasených změn v průběhu roku, a data o skutečném plnění a čerpání příjmů a výdajů. Ve výdajové části je přesně vidět, do jakých oblastí krajské finanční prostředky směřují.

Informace se budou měsíčně aktualizovat, a to vždy po odeslání oficiálních finančních výkazů do centrálního systému účetních informací státu.  Kromě údajů o plnění příjmů a výdajů se mohou uživatelé v aplikaci rozklikávacího rozpočtu seznámit rovněž s informacemi o uhrazených fakturách za každý měsíc.

Zdroj: KÚ KVK