Rob režíroval výhru Plzně nad Mountfieldem, Gulaš přidal další dva body

Od - pátek, 1. listopad 2019 21:10
gulas, hokej Ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zdolali na domácím ledě v 16. kole extraligy hradecký Mountfield 4:1. Západočeši přitom od 7. minuty prohrávali, následně si ale vzal slovo Luboš Rob, který dal dva góly a jeden připravil dokonalou přihrávkou pro Milana Gulaše. V 59. minutě ještě pojistil plzeňskou výhru Matyáš Kantner střelou do prázdné branky.

Od úvodního buly se hrál hodně útočný hokej a šance střídala šanci. Nejprve zahrozil plzeňský Gulaš, posléze zase hostující Jergl trefil po chybě Západočechů tyč. Hradec jakoby byl hladovější, několikrát výrazně zahrozil a v 7. minutě šel asi po zásluze do vedení poté, co zůstal u tyče zapomenutý Smoleňák. Ve 14. minutě mohl navýšit skóre Rákos, Frodl mu ale plány zkazil, a tak se o minutu později dočkali Západočeši vyrovnání. Kracík tak dlouho operoval s pukem, až našel před brankou volného Luboše Roba, který už jen zasunul puk do poloprázdné branky. V 16. minutě mohl Mountfield Nedomlelem odpovědět, Frodlova lapačka ale byla proti.

Hned po 19 vteřinách druhé třetiny měl po pěkné akci Kantnera gól na hokejce Gulaš. Na Lukeše skočil rychlou kličku se zakončením mezi betony, hradecký brankář ovšem jeho úmysl vystihl. Pak měly oba týmy k dispozici své první přesilovky, zatímco hosté ji nevyužili, Škodovce se zadařilo mnohem lépe. Rob nabil Milanu Gulašovi, a ten se ze své palebné pozice na levém kruhu nemýlil. Mountfield se rychle pokusil o odpověď a Perretově střele příliš k úspěchu nechybělo.

Ve 45. minutě se plzeňskou obranou protáhl až do zakončení Smoleňák, Frodl ale svůj tým výrazně podržel stejně tak, jako o chvíli později proti Vincourovi. V 50. minutě mohl Západočechy uklidnit Vracovský, v situaci 2 na 1 ale volil střelu a vyprášil jen Lukešovy betony. Hradečtí už hráli tak trochu vabank, další přečíslení Gulaše ještě přežili bez gólové úhony, v 55. minutě ale Luboš Rob dokázal zakončit šikovné prohození Budíka, a o osudu zápasu tak bylo prakticky jasno. Tříbodovou pojistku pak ještě přidal v power-play svým prvním zásahem v sezóně Matyáš Kantner.

Jiří Hanzlík, asistent Plzně: "Měli jsme dvě hluchá místa, kde jsme zápas mohli ztratit. Byl to začátek zápasu a začátek třetí třetiny. Jinak to byl vyrovnaný zápas. V mých očích byl soupeř, co se týká herního projevu, nejlepším mužstvem v extralize. Na rozdíl od Hradce jsme ale využili své šance."