Redakce plzen.cz

Redakce plzen.cz

Ve dnech 2. až 4. listopadu probíhá ve společenském domě Casino v Mariánských Lázních konference s názvem Tělovýchovné lékařství.

Halloween, Samhain, předvečer Všech svatých. Tento den má mnoho označení, ale tradice jeho oslav se již přenáší i k nám. Některé z těchto tradic vám přinese i nákupní centrum Varyáda, a to 30. října od 16 hodin, kdy se promění v halloweenský ráj zábavy.

pátek, 13. říjen 2023 14:42

“HLS…oko, které bdí” nad Plzní

"V květnu 1990 jsem zakládal společnost HLS, která byla do obchodního rejstříku zapsána 31.12.1991. Navazuje na tradice Družstva válečných (invalidních) veteránů z první světové války," vzpomíná na začátky spolumajitel a ředitel společnosti HLS Vladimír Babnič. "Díky inteligentnímu úsilí a pochopení mnoha členů Družstva HLS jsme potvrdili svou ekonomickou a právní stabilitu a stali se postupně tradičními partnery úspěšných podnikatelů převážně v Plzeňském kraji."

Důvěra, odvaha, bezpečí, věrnost, nasazení, spolehlivost a profesionalita. HLS v rámci předmětu činnosti poskytuje komplexní služby v oblasti ochrany osob a majetku pro banky, obchodní a průmyslové organizace, úřady, kulturní a společenské organizace, podnikatele i soukromé osoby.

V rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost - Nízkouhlíkové technologie - elektromobilita pořídila firma Egomotion s.r.o. osobní vůz značky Nissan Leaf. Díky tomuto titulu významně ušetřila, protože dotace činila značnou část z uznatelných nákladů, což v tomto případě byl rozdíl mezi cenou obdobného automobilu stejné třídy se spalovacím motorem a tímto typem elektromobilu.

Druhý ročník Sladkého festivalu si pro své návštěvníky připravila Varyáda 9. září od 10 hodin. Na každého z nich bude čekat obrovské množství čokolády a sladkostí v různých tvarech, příchutích a vůních. Bude to zajisté opět nejsladší událost roku, a stane se tak terčem pro všechny milovníky čokolád a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit a skvěle si pochutnat.

pondělí, 28. srpen 2023 06:56

Letní poradna: Na co si dát pozor? Průjem!

Letní radovánky jsou mimo jiné spojeny s konzumací pochutin, horkem a častějším výskytem průjmu a zvracení. V našich podmínkách jsou nejčastější příčinou virové infekce (rotaviry, noroviry, adenoviry), dále bakteriální infekce způsobené campylokbacterem a salmonelou.

Sex neodmyslitelně patří k lidskému životu, ale i tak je třeba pomyslet na možná rizika - sexuálně přenosná onemocnění. Mezi nejčastější onemocnění patří kapavka, syfilis, HIV, hepatitida B a C, genitální opar, lidské papilomaviry, chlamydie, ureaplasma, mycoplasma a další.

Projekt #JETOTU je prezentační a vzdělávací aktivitou SVČ RADOVÁNEK, která se uskuteční v sobotu 24. září od 10 hodin na náměstí Republiky v Plzni. Tématem pro rok 2022 je „planeta Země, život, vzdělávání.“

Výstavba gigafactory na letišti v Líních se stala horkým tématem komunálních voleb v Plzni. Přípravu projektu už schválila vláda, jak se ale zdá, u politiků v regionu narazila, a to i u těch z vlastního tábora. Bývalý místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a Plzeňan Hynek Brom, který má s hospodářskou soutěží letité zkušenosti, ale odmítání takového projektu považuje za velkou chybu.

Strana 1 z 2