První slova argentinské posily: Plzeň je pro mě velká výzva

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pátek, 14. únor 2020 13:48
IMG_9828clanek_1422020 Foto: FCVP

Má sedm bratrů, všichni hrají fotbal a jeho osudový kouč je Adrián Gula. To všechno je Iván Díaz, nejčerstvější posila fotbalové Viktorie Plzeň. Příchod šikovného záložníka oznámil západočeský klub jen pár dnů před rozjezdem jarní části.

Jaké byly vaše fotbalové začátky? Mám sedm bratrů a každý hraje dobře fotbal. Jeden z mých mladších hraje za River Plate, což je největší klub v Argentině. Ostatní neměli takové štěstí a fotbal nehrají profesionálně, já ale ano.

Také jste hrál za River Plate. Byla to velká škola? Určitě ano. Měli jsme velmi dobré trenéry, podle mě je to nejlepší klub v Argentině. Začal jsem tam v sedmi a působil tam asi deset let.

Další štací byl Panathinaikos... V Řecku měl klub velké finanční problémy, bankrotoval. Byl jsem tam se Sebastiánem Letem, dalším argentinským hráčem, který pak také odešel kvůli problémům. Mně pak zavolal Trenčín, což byl můj první kontakt s trenérem Guľou. Potom jsem byl v Trenčině, kde byl také podobný problém, a tak jsem se vrátil do Argentiny, kde jsem v River Plate podepsal profesionální smlouvu. Bohužel jsem se zranil, ale pak jsem v Žilině začal kariéru pořádně a už jsem toho dokázal více.

Říká se, že pod trenérem Adrianem Guľou jste hrál nejlepší fotbal. Souhlasíte, že vám vyhovuje jeho herní styl a tréninky nejvíce? Ano. Vyhovuje mi, jak pracujeme. Snaží se vám pokaždé zvedat sebevědomí, každý trénink je náročný a dá vám hodně. Podle mě je to velmi dobrý trenér pro každého hráče.

Jak se těšíte na angažmá v Plzni? Samozřejmě. Jsem šťastný, že tu mohu být. Bude to velká výzva a dobrá šance. Budu opět s trenérem Guľou. Hlavně jsou tu ale kvalitní hráči, to mi také určitě pomůže se zlepšit, protože bude potřeba makat na sto procent. Samozřejmě jste ze začátku trochu nervózní, ale den ode dne se to bude zlepšovat. Hrozně se mi líbí, jaká tu je nálada v kabině, všichni jsou hrozně v pohodě.