Při předjíždění srazil řidič srnu, následovala drsná havárie

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 3. březen 2020 12:03
Nehoda Auto skončilo po střetu se srnkou převrácené na střechu. Foto: Policie ČR

Srna přebíhající přes silnici způsobila vážnou nehodu osobního automobilu, při níž se zranili dva lidé. Nehoda se stala na silnici III/18323 mezi obcemi Staňkov a Krchleby na Domažlicku. Informovala o tom mluvčí policie Dagmar Brožová.

Automobil při nehodě zničil i telefonní sloup. Foto: Policie ČR

Třiadvacetiletý řidič osobního automobilu Škoda Octavia jel ve směru od Staňkova na Krchleby předjížděl jiné vozidlo a z levé strany mu bezprostředně před vozidlo vběhla srna. „Řidič se v tu dobu nacházel v levém jízdním pruhu. Se srnou se vozidlo srazilo. Motorista nezvládl řízení, vjel na pravou krajnici a dále vpravo mimo komunikaci, kde narazil do dřevěného sloupu telefonního vedení. Vozidlo se pak přetočilo na střechu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ke střetu s předjížděným vozidlem nedošlo. Při nehodě se lehce zranil řidič a jeho sedmnáctiletá spolucestující. Záchranáři dvojici převezli do nemocnice k ošetření. Srnka nehodu nepřežila, převzal ji zástupce mysliveckého sdružení. Požití alkoholu před jízdou policisté u řidiče vyloučili dechovou zkouškou. Škodu na vozidle policisté vyčíslili na 40 tisíc korun.