Prestižní vícebojařský mítink se stal kořistí Cachové a Kopeckého

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - pondělí, 22. červen 2020 11:29
závěrečná disciplína 800m Foto: E. Erben

Kateřina Cachová a Ondřej Kopecký potvrdili roli favoritů a ovládli vícebojařský mítink, který se uskutečnil na atletickém stadionu v Plzni.

Foto: E. Erben

Na západ Čech se sjeli ti nejlepší desetibojaři a sedmibojařky z celé České republiky, kteří soupeřili jak mezi sebou, tak na dálku i s evropskou a světovou špičkou. Vítězkou ženského sedmiboje se podle očekávání stala dlouholetá česká reprezentantka a účastnice loňského světového šampionátu Kateřina Cachová z USK Praha, která se blýskla výkonem 5 978 bodů a zařadila se na průběžné třetí místo mezi evropskými vícebojařkami.

V kategorii do 22 let má Česká republika po víkendovém klání v Plzni hned dvě závodnice v top evropské trojce, a to loňskou mistryni republiky Janu Novotnou z USK Praha, která v celkovém součtu nasbírala 5 672 bodů, a Dorotu Skřivanovou hájící barvy BANESU Pacov, která posunula svoje osobní maximum na 5 667 bodů. Velice kvalitní soutěž sedmibojařek potvrdila také věkem stále juniorka Tereza Elena Šínová závodící za Atletiku Jižní Město, která předvedla výborných 5 558 bodů a právem jí tak patří pozice druhé nejlepší juniorky na světě. Z Kolína přijela do Plzně reprezentovat talentovaná dorostenka Natálie Olivová, která je letošní halovou mistryní ČR v pětiboji a také ve skoku vysokém. Díky jejím velice kvalitním výkonům dokázala vybojovat celkem 5 322 bodů a stala se tak momentálně druhou nejlepší vícebojařkou světa v kategorii do 17 let.

Foto: E. Erben

Fantastické výkony mohli návštěvníci vidět i v mužských kategoriích, kde závodil juniorský halový evropský rekordman v sedmiboji z roku 2017 Ondřej Kopecký. Borec z AC Pardubice se díky zisku 7 575 bodů dostal do úplného čela evropské tabulky desetibojařů do 22 let. Další světový zápis v Plzni dokázal i František Doubek z Jablonce nad Nisou, který se skvělým výkonem 7 666 bodů stal aktuálně nejvšestrannějším juniorským atletem na světě.

V nabité startovní listině nechyběli ani závodníci domácí ŠKODY Plzeň, kterou vynikajícím způsobem reprezentovala Denisa Majerová. Tato účastnice Mistrovství Evropy družstev ve vícebojích vylepšila své maximum na skvělých 5 465 bodů a v těžké konkurenci skončila na šestém místě. Druhým závodníkem v modro bílém dresu byl Petr Urbánek, jehož výkon 6 749 bodů znamená celkové třetí místo vícebojařského mítinku a také jednu z vysokých pozic v evropské tabulce v kategorii do 22 let.