Pozor na kluzké silnice, auta končí v příkopech i mimo silnici

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 28. leden 2020 11:36
Nehoda Hasiči zasahují u nehody ve Staňkově na Domažlicku. Foto: HZSPK

AKTUALIZOVÁNO: Hasiči zasahují v pondělí dopoledne na okraji od Staňkova na Domažlicku na Výtuňské ulici u dopravní nehody jednoho osobního vozidla. Automobil je mimo komunikaci na střeše. Hasiči zajišťují místo události a poskytli jedné osobě předlékařskou pomoc. Informoval o tom mluvčí hasičů Petr Poncar. Příčinou nehody bylo zřejmě nezvládnutí jízdy na kluzké vozovce.

Třiatřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Octavia jela s vozidlem ve směru jízdy od obce Horní Kamenice na obec Staňkov. Nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu vozu a svým schopnostem. „Po projetí mírné pravotočivé zatáčky dostala s vozidlem smyk. Vjela do pravého silničního příkopu, kde se s vozidlem převrátila přes střechu. Žena utrpěla zranění, se kterým byla převezena do nemocnice. Dechová zkouška na alkohol byla negativní. Při dopravní nehodě byla na vozidle Škoda Octavia škoda vyčíslena na 79 tisíc korun, na svršku silničního příkopu vznikla škoda jeden tisíc korun,“ informovala mluvčí policie Dagmar Brožová.

Tento automobil havaroval mezi Losinou a Chválenicemi. Foto: HZSPK

Další nehoda osobního automobilu se stala v pondělí dopoledne na silnici 20/I mezi Losinou a Chválenicemi na jižním Plzeňsku. Auto po průjezdu zatáčkou vylétlo ze silnice a zastavilo se až mezi stromky. Podle informací mluvčího hasičů si řidiče převzali do své péče záchranáři.

"Vůz značky Ford Mondeo řídil dvaatřicetiletý muž. Ten v zatáčce nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a skončil mimo vozovku. Test na alkohol byl negativní," uvedla k nehodě mluvčí policie Michaela Raindlová.