Povedená Guľova premiéra. Tři góly po poločase a jasná výhra

Od - neděle, 16. únor 2020 17:26
viktoria, fotbal, beauguel Foto: FCVP

Vítězně vstoupili do jarní části Fortuna:Ligy fotbalisté Viktorie Plzeň. Na hřišti Opavy zvítězili Západočeši 3:0. Po matné první půli zabrali Viktoriáni ve druhém poločase, v němž se dvakrát prosadil Jean-David Beauguel, v nastaveném čase pak pečetil výhru střídající Jan Kopic.

První příležitost si hned po pár vteřinách zápasu připsali hráči domácího týmu, střela Jana Řezníčka z voleje jen těsně minula pravou tyč Hruškovy brány. Úvodní plzeňské zakončení přímo na bránu zaznamenal Jean-David Beauguel, jeho hlavička po centru Lukáše Kalvacha však nijak zvlášť nevystrašila Viléma Fendricha. Ve 27. minutě si Opava vypracovala stoprocentní gólovou příležitost. Po Dordićově průniku nejprve před brankovou čárou odkopl míč Adam Hloušek, poté Josef Hnaníček z dobré pozice minul. O pár chvil později zakončoval Jan Žídek z velkého úhlu, nicméně Aleš Hruška vyrazil balon na roh. V dalším průběhu hry se osmělila také Viktoria a vytvořila si větší tlak ve velkém vápně, střela Buchy však byla sražena, balon do brány nedostal ani dobře bojující Beauguel. Před koncem poločasu měl blízko k nádhernému gólu Radim Řezník, ale jeho nůžky skončily jen na levé tyči. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu v bílém hrající viktoriáni vlétli jako uragán, za což byli odměněni ne jednou, ale hned dvakrát. A o oba góly se postaral Jean-David Beauguel. Nejprve krásně uklidil hlavou do brány centr Lukáše Kalvacha, o pět minut později zas přesný balon od Jana Kovaříka. Plzeňané tak díky tomu během chvíle odskočili Slezanům na dvě branky. V nastaveném čase ještě pojistil vítězství střídající Jan Kopic. Viktoriáni tak v úvodním jarním zápase FORTUNA:LIGY porazili Opavu na jejím hřišti 3:0.