Pour se ani přes prohru nevzdává. Jsem přesvědčený, že na postup máme, tvrdí útočník Plzně

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 12. listopad 2019 22:54
pour foto: HC Škoda Plzeň

Jako jediný překonal gólmana Lausanne. Branka Jakuba Poura ale nakonec nevedla ani k remíze, Západočeši v prvním duelu osmifinále Ligy mistrů podlehli švýcarskému celku 1:2. "Věřím ale, že na postup máme," věří jediný plzeňský střelec v zápase.

Jakub Pour

Začněme tím pozitivním, vaším gólem.. Byla to práce celé lajny. Všechno začal Kantýs (Kanter, pozn. red.), který to v obranném pásmu skvěle posunul po mantinelu, já si najel a zatáhl puk do pásma. Vlašák (Vlach, pozn. red) mi zase skvěle odtáhl hráče do brány, já už to pak jen vzal na sebe.

Takže jste ani chvíli nepřemýšlel nad přihrávkou? Tu myšlenku jsem měl jen na začátku, pak jsem ale viděl, že za ním (Vlachem) sprintuje hráč, tak jsem si říkal, že by to ani nemělo cenu.

Byla asi škoda, že jste vedení neudrželi do konce třetiny, co? Určitě, trochu to pak s námi otřáslo a neměli jsme už tolik šancí. Je to škoda.

Co rozhodlo? Nakonec přesilovka, oni jí dali, my ne. Nějaké šance jsme měli, ale s jedním gólem se vyhrává těžko. Do dalšího zápasu musíme zlepšit koncovku.

Máte velký počet zraněných. Mělo to na zápas vliv? Zranění hráči nám chybí, ale zase to je šance pro ty mladé kluky. Třeba Sebastian Malát odehrál perfektní utkání. Je jen na každém, jak se toho zhostí. Určitě ale budeme rádi, až se ti hráči uzdraví a budeme zase v plné palbě.

Nakolik tato výhra posunula postupové šance? Věřím tomu, že si to rozebereme na videu a příští týden se tam porveme. Jsem přesvědčený o tom, že na to máme.

Už v pátek vás čeká západočeské derby. Nebude mít nějaký vliv na přípravu tahle prohra? Já si myslím, že ne. Vzpamatujeme se a na Vary se připravíme. Budeme je chtít porazit. A pak se pojedeme porvat do Švýcarska.