Potvrzeno. Martin Straka a Jaroslav Špaček jsou oficiálně asistenty hokejové reprezentace

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 5. květen 2020 17:34
straka Martin Straka. Foto: HC Škoda Plzeň

Martin Straka a Jaroslav Špaček budou asistenty Filipa Pešána u hokejové reprezentace. Nové složení v úterý schválil Výkonný výbor Českého hokeje. Dvouletá smlouva, na níž se s vedením Českého hokeje domluvili, zahrnuje mimo jiné mistrovství světa 2021 v Minsku a Rize, zimní olympiádu 2022 v Pekingu nebo mistrovství světa 2022 v Helsinkách a Tampere.

„Jsem přesvědčen, že se podařilo sestavit silné vedení, které se může opřít o trenérské úspěchy, vynikající hráčskou minulost a všeobecný respekt. Jeho členy spojuje podobný přístup k hokeji, podobná týmová filozofie i výsledky, kterých dosahují při práci s mladými hráči. Velmi si vážím také toho, že ve vedení reprezentace jsou významně zastoupeni příslušníci zlaté generace, což je pro náš hokej výborná zpráva a příslib pro budoucnost," uvedl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Martin Straka v rozhovoru pro klubový web přiznal, že se na novou příležitost hodně těší. "Nabídku jsem dlouho zvažoval, protože moje povinnosti u reprezentace musím skloubit s klubem. Podle rozpisu, jak zatím vypadá, by to mělo být docela v pohodě, jen ke konci základní části a play off..," uvedl Straka. Úkolem jeho i Jaroslava Špačka prý bude Filipu Pešánovi poskytovat podporu a pomoc. "Těším se na spolupráci s ním. Je to úspěšný trenér a my doufáme, že budeme úspěšní i v národním týmu. Jarda má v tomhle ohledu více zkušeností, já jsem nováček. Chtěl bych týmu předávat dobrou náladu a ukázat klukům ofenzivní věci. Myslím, že bude ta moje úloha. Všechno rozhoduje ale Filip a ten nám rozdělí role. Určitě si k tomu ještě sedneme a od toho se to pak bude odvíjet," uvedl.

Jaroslav Špaček. Foto: HC Škoda Plzeň

Zatímco Martin Straka by měl mít v novém realizačním týmu na starosti ofenzivní složení, Jaroslav Špaček bude dohlížet na beky. "Mojí podmínkou bylo, abychom do toho šli oba s Martinem. Je to pro mě důležité, že můžeme komunikovat přímo v klubu. Musíme si udělat přehled o hráčích a promluvit si s Filipem, rovněž kontaktovat předchozí trenéry, abychom navázali na jejich práci, kterou odváděli správně. Byl vidět posun a na ten chceme navázat. Takže určitě zavolám Karlu Mlejnkovi a pobavíme se o becích," plánoval Špaček, který aktuálně v Plzni působí na pozici asistenta.

„Jsem velmi rád, že kolegové na moji nabídku kývli. Jde o hokejové osobnosti, které mají za sebou úspěchy jak na ledě, tak na střídačce nebo v managementu. Nepochybuji přitom, že naše spolupráce bude fungovat, protože máme velmi podobný pohled na hokej," prohlásil nový hlavní kouč Filip Pešán.