Pošarová (SPD): Exhejtman Bernard ať si v klidu tápá. My řešíme nemocnice na Tachovsku!

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 17. červen 2020 14:26
spd Marie Pošarová, kandidátka na hejtmanku Plzeňského kraje, Martin Šebesta, dobrovolný hasič, Jan Kůrka, olympijský vítěz

PR článek Jen si zkuste najít operační sály s lůžkovou částí pro chirurgii, ARO, JIP, dětské oddělení nebo porodnici. V celém tachovském okrese byste hledali marně. Pacienti musejí dojíždět až do Plzně a Stodu. Je to tam všude hrozně daleko.

Banální politikaření ohledně odvolání hejtmana Josefa Bernarda, kterému se najednou znelíbilo u sociálních demokratů (ČSSD) a v říjnových krajských volbách chce zčistajasna kandidovat za Starosty a nezávislé (STAN), přenecháváme rádi jiným. Věnujme se raději prospěchu Plzeňského kraje. Nás v hnutí Svoboda přímá demokracie (SPD) trápí totiž mj. stav nemocniční péče na Tachovsku.

Co bylo dříve lepší…

Tachovsko je rozlohou druhý nejrozlehlejší okres v Plzeňském kraji. Zároveň však má nejmenší hustotu zalidnění a je druhé od konce co do počtu obcí. Na území Tachovska se nachází Nemocnice Svatá Anna, zřízená Plzeňským krajem, která se zaměřuje na následnou péči, především rehabilitace. Zkuste však na území Tachovska najít operační sály s lůžkovou částí pro chirurgii, ARO, JIP, dětské oddělení, porodnici... hledali byste marně. Pro obyvatele tohoto území se snaží zajistit lékařskou péči například Nemocnice Stod, Privamed v Plzni nebo Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín. Je to tam všude daleko. Přitom dříve byla přímo v Plané u Mariánských Lázní nemocnice, která všechnu péči zastřešovala a zajišťovala. Například ze Staré Knížecí Huti to bylo do nemocnice v Plané 32 kilometrů, což je cca 39 minut jízdy. Dnes se musí vážit cesta do 64 kilometrů vzdáleného Stodu, což zabere v autě hodinu.

Chceme opravit nemocnici v Plané

V Plané u Mariánských Lázních ovšem stará nemocnice stále stojí, tedy hlavně lůžková část. Každý si může domyslet, v jakém stavu vše je, když budovy neslouží svému účelu a nikdo se o ně nestará. Ano, my v SPD budeme v krajském zastupitelstvu, dají-li nám občané v podzimních volbách důvěru, opět v první řadě hovořit o penězích na opravu a modernizaci. Plánujeme vynaložit nemalé částky. Potřebujeme však získat více vašich hlasů, abychom byli vlivnější a mohli tak mít vliv i na rozhodnutí Rady, tj. vlády našeho kraje. Téměř celý areál staré nemocnice v Plané však bohužel vlastní podnikatelský subjekt FFUS spol. s r.o., Opletalova 1417/25, 110 Praha 1 – Nové Město, IČ: 27613551. Ten se podle obchodního rejstříku vůbec nezabývá zdravotnictvím. Je vůle dostat celý areál do vlastnictví kraje, aby se mohlo začít jednat? To je otázka pro zastupitele Plzeňského kraje stávající i budoucí. Hlasy obyvatel Tachovska, volající pro zprovoznění nemocnice v Plané, se ozývají pořád. My v SPD v tomhle i v jiném držíme s občany.