Podpořit úspěšné sportovce? Dělá mi to radost, říká po podpisu spolupráce s atlety náměstek Zarzycký

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - čtvrtek, 23. duben 2020 13:00

Sportovní mládežnické akademie a město Plzeň. To je již několik let fungující model, do kterého v letošním roce přibyla i Atletická akademie při AK Škoda Plzeň z.s. Podepsání memoranda o spolupráci bylo zároveň zahájením nového projektu od Českého atletického svazu, kdy je plzeňská atletická akademie úplně první v republice. Město Plzeň schválilo akademii pro tento rok provozní dotaci milion korun.

Slavnostního podpisu se na radnici zúčastnil za atletickou akademii předseda klubu Miloslav Plašil a místopředseda Pavel Kovalský. „Mrzí mě, že slavnostní podpis přidělení financí probíhá v tomto sportu za nepříliš optimálního stavu. O to více, že se v Plzni mělo pořádat v červnu mistrovství republiky mužů a žen, nicméně jsem velmi rád, že mohu pogratulovat nejúspěšnějšímu klubu v republice za loňskou sezonu,“ sdělil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký.

Republikový šampionát je nově z června přeložen na 8. a 9. srpna. Plzeňané tak o tento vrcholný atletický zážitek, kdy se na atletický stadion na Skvrňanech sjedou nejlepší čeští atleti, nepřijdou. „Doufám, že mistrovství republiky se uskuteční za plného obsazení, tedy včetně diváků, protože se jej zúčastní nejlepší atleti z celé republiky včetně našich špičkových reprezentantů. Chtěl bych poděkovat městu, kraji i všem sponzorům za podporu a všechny v srpnu srdečně zvu,“ dodal předseda klubu Miloslav Plašil.

Atletická akademie připravuje na 400 dětí a mládeže, zaměstnává 25 trenérů a 40 reprezentantů republiky mezi 16 a 26 lety věku. Klub působí na městském sportovním areálů, kde město letos investuje do výstavby nové rozcvičovny a zázemí klubu.