Po šesti letech indiáni doma proti Vítkovicím nezískali ani bod

Od - úterý, 10. leden 2023 20:02
Po šesti letech indiáni doma proti Vítkovicím nezískali ani bod Foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté zahájili dnešním dnem sérii tří domácích zápasů v řadě. První na řadě byly Vítkovice, které z posledních třiceti návštěv zvítězily na západě Čech za tři body pouze v jediném případě. Současný lídr tabulky ale potvrdil aktuální formu, Západočeši tak neberou po porážce 2:3 ani bod.

Plzeň do utkání vstoupila aktivně, první velkou příležitost měl Sameul Bitten, který se dostal do samostatného úniku, člen čtvrté formace zvolil rychlou střelu, brankář Vítkovic jeho úmysl ale přečetl. Následovala početní výhoda, na modré čáře napřáhl Aleksi Rekonen, ani jeho ostrá rána ale za Klimešem neskončila. Vítkovice nedlouho poté zahrozily šancí Raskoba, jeho tečovaný pokus skončil jen na brankové konstrukci. Následně Peter Mueller servíroval kotouč na brankoviště, tam ho ale před odkrytou bránou nezasáhl Bukarts.

Na startu druhého dějství hledal Mueller před brankou Jakuba Kotalu, ten ale v dobré pozici kotouč netrefil dle svých představ. Následně už hosté ale skóre dnešního zápasu přece jen otevřeli. Od modré čáry vystřelil Raskob, Pavlát jeho pokus stačil pouze vyrazit a pohotový Dominik Lakatoš vzápětí doklepl puk do sítě - 0:1. Poté se o slovo přihlásila i Škodovka, Adrián Holešinský pálil bez přípravy z pravého kruhu, gólman Vítkovic se však stačil přesunout. O minutu později si vybruslil od zadního mantinelu do střelecké pozice Kryštof Hrabík, jenomže ani on vyrovnat nedokázal.

Závěrečnou dvacetiminutovku zahájil dobrým průnikem před branku David Kvasnička, z dobré pozice těsně minul. Následující střídání už domácí dokázali dostat kotouč do sítě, z vrcholu levého kruhu vyslal nechytatelnou ránu Jan Schleiss, hlavní rozhodčí však po trenérské výzvě Vítkovic gól odvolal. Hostující Petr Gewiese následně ostře zasáhl Holešinského do hlavy, za což inkasoval trest na pět minut plus do konce zápasu. V početní výhodě nejprve nebezpečně pálili od modré čáry Zámorský s Rekonenem, ani jedna ze střel ale v brance neskončila. Poté si zahrála Škoda přesilovou hru pět na tři, která ale trvala pouhé čtyři vteřiny. Ostrou ránu Rekonena dorazil za Klimeše Adrián Holešinský - 1:1. Stejný hráč měl na hokejce velký obrat, ve velké šanci neuspěl. To Vítkovice si v ojedinělé šanci počínaly o poznání lépe. Peter Mueller dostal puk na levý kruh, odkud trefil prostor mezi betony - 1:2. Indiáni se poté opět pokoušeli srovnat, jenomže do jejich obrany vlétl Jakub Kotala, který bekhendovou kličkou překonal Pavláta potřetí. Tři minuty před koncem zkusila domácí střídačka hru bez brankáře. Adam Jiříček našel na vrcholu levého kruhu Jana Schleisse, který prožil menší deja vu a znovu snížil na rozdíl jediné trefy. Více toho ovšem Škoda nestihla, po více než šesti letech tak zvítězily Vítkovice na západě Čech za tři body.