Plzeňští hokejisté v přípravě prohráli s finským KooKoo

Od - pátek, 11. srpen 2023 19:47
Plzeňští hokejisté v přípravě prohráli s finským KooKoo ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Po výhře nad Českými Budějovicemi si hokejisté Plzně připsali na konto v přípravě první prohru. Západočeši na svém ledě nestačili na osmý celek finské nejvyšší soutěže - KooKoo, kterému podlehli 1:5. O osudu utkání rozhodla hlavně třetí třetina, kterou hosté ovládli 3:0. Dvě branky ale vstřelili při hře indiánů v power-play. Jediný gól Škodovky vstřelil Kryštof Hrabík.

Do utkání aktivněji vstoupili domácí, leč první velkou šanci zapsali hosté. Tardif se zmocnil před Pavlátem puku po chybě v rozehrávce Škody, ale na strážce plzeňské svatyně si nepřišel. Poté se brankář Západočechů činil proti Korhonenovi, který na něj najížděl z pravé strany. Do třetice to již Finům vyšlo. Jesse Nurmi vypálil z podobné pozice a trefil se přesně ke vzdálenější tyči. Po chvilce navíc Korhonen prostrčil z jízdy z levé strany na střed na Töröka, ten mířil jen do připraveného brankáře indiánů. Naopak srovnat mohl Lev, který se v početní výhodě na levém kruhu opřel do puku z první, Malík se stihl přesunout.

V prostřední třetině jako první zahrozil hostující Kukkonen, Pavlát ale vykopl puk betonem. To na druhé straně udeřilo. Jiříček z levého kruhu předal na pravý Holešinskému, ten na brankovišti našel čepel Kryštofa Hrabíka a začínalo se opět od nuly. Západočeši mohli obrat dokonat v přečíslení dva jednoho, kdy Benák předal z levé strany k pravé tyči Lvovi, Malík se stihl přemístit. A tak si vedení zpět vzali opět Finové. Ted Tardif dostal na pravém kruhu příliš mnoho prostoru a zavěsil o vzdálenější tyč. Těsně před přestávkou ještě opanoval boxerskou vložku Houdek nad Liikonenem, avšak soupeř měl i o druhé pauze k vítězství o krok blíže.

Ve třetí části měl první příležitost plzeňský Pour, který vypálil z jízdy z pravého kruhu, Malík ovšem sklapl betony včas. To na druhé straně v přesilové hře Tardif předal od pravé tyče k levé Ville Leskinenovi, jenž z první zavěsil. Za snížením se hnal Indrák, avšak dorážkou z osy hřiště neuspěl. Nevedlo se ani Holešinskému, který se před Malíka protáhl k levé tyči. Výsledek tak určily ještě dvě hostující trefy do prázdné, které zaznamenaly Ville Leskinen a Leevi Aaltonen.