Plzeňští fotbalisté: Víme, o co hrajeme. Uděláme pro postup všechno

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 25. srpen 2020 22:15
AZPLZ-Bog-trenink-1920 Foto: FCVP

Otevření pohárové sezony 2020/21 je za rohem. Viktoriáni odehrají již ve středu odpoledne duel 2. předkola Ligy mistrů na půdě Alkmaaru. „Všichni se na předkolo Ligy mistrů moc těšíme. Je pro nás obrovská výzva uspět, uděláme pro to maximum,“ slibuje Jakub Brabec. „Víme, o co hrajeme. Věřím, že jsme na kvalifikaci o Ligu mistrů kvalitně připraveni,“ doplňuje trenér Adrian Guľa.

Pro pětačtyřicetiletého kouče půjde vůbec o první evropské utkání na střídačce Viktorky. „Každý zápas na lavičce Plzně je pro mě velký a důležitý. Ten pocit, když jdete hrát pod hlavičkou Ligy mistrů, je samozřejmě trochu jiný, ale hlava jde na maximum vždycky. Jde o věci, které se snažím dělat dlouhodobě,“ říká slovenský trenér ve službách Viktorie.

První překážkou v boji o postup do skupiny Ligy mistrů je AZ Alkmaar. „Víme o tom, že mají mladý a rychlostně dobře vybavený tým. Více jim budou vyhovovat brejky a rychlý přechod do útoku. Při našem útočení budeme muset být opatrní a myslet na to,“ přemýšlí stoper Jakub Brabec.

„Alkmaar preferuje hru přes křídelní prostory. To jsou detaily, které chceme, aby věděli i naši hráči, kudy chodí nejvíce finálních přihrávek a takové informace,“ prozrazuje Adrian Guľa. „Jsou klasickým nizozemským týmem – rádi hrají na balonu. Neradi chodí do soubojů, takže bychom měli být agresivní a velmi soustředění. Chceme hrát náš fotbal a nenechat je hrát ten jejich,“ dodává útočník Jean-David Beauguel.

Západočeši jsou na středeční duel obrovsky namotivovaní. „Víme, jak je zítřejší zápas důležitý pro celý klub, fanoušky i město a jak důležité je pro Viktorku být zpátky v evropské soutěži. Víme, co pro to udělat,“ nabádá Beaguel, jenž dal právě proti AZ v dresu Waalwijku svůj první gól v Eredivisie.

Utkání se kvůli současným opatřením UEFA odehraje za zavřenými dveřmi. „Výhoda domácího prostředí může být i bez diváků. Znají to tu, nemuseli cestovat a připravují se ve svých klimatických podmínkách,“ tuší Jakub Brabec.

Zápas 2. předkola UEFA Champions League mezi AZ Alkmaar a Viktorií Plzeň můžete sledovat ve středu od 16:30 na ČT Sport.