Plzeňští fotbalisté se se sezónou rozloučili remízou na Letné

Od - neděle, 26. květen 2024 18:05
Plzeňští fotbalisté se se sezónou rozloučili remízou na Letné ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali v posledním kole nadstavby na hřišti mistrovské Sparty 1:1. Pražany poslal do vedení v nastavení první půle Zelený, ve druhém poločase pak vyrovnal Tomáš Chorý.

Už v sedmé minutě zápasu předvedl fantastický zákrok Martin Jedlička. Pro fanoušky, kteří sledovali utkání proti Fiorentině, to nebylo nic překvapivého. Ostatní jen žasnou nad tím, co Martin Jedlička vytáhl. Z metru vychytal Kuchtu. O deset minut později byla odpískána penalta pro Spartu. Její zahrávání si vzal na starosti Kuchta, který balon poslal na horní tyč. Ve 28. minutě se znovu předvedl Martin Jedlička, který výborným zákrok vychytal střelu Haraslína. V závěru prvního poločasu už se ale Sparta dostala do vedení. Po rohovém kopu se k míči dostal Zelený a svou střelu poslal do branky.

První zajímavou situaci ve druhém poločase si vypracovala Viktoria. Tomáš Chorý vypálil z hranice šestnáctky. Jeho pokus mířil těsně mimo branku. V 58. minutě orazítkoval horní tyč Sadílek. Nakonec stejně vylétl nad hlavu praporek pomezního. V 67. minutě se Matěj Vydra v šestnácte prodral až do zakončení. Jeho rána byla nakonec zablokována. Chvíli na to se prosadil Tomáš Chorý nenápadnou střelou. Cadu z pravé strany nacentroval do vápna, kde byl nehlídaný Tomáš Chorý. Ten svou ranou překonal Vindhala a rozhodl o tom, že se oba týmy rozejdou smírně.