Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pondělí, 3. červenec 2023 08:14
Plzeňským a Karlovarským krajem se v sobotu proháněla stará auta a motorky Foto: Pavel Křovák

První červencový den se konal již 24. sraz historických vozidel tradičně pořádaný Veteran Car Clubem Mariánské Lázně.

Kromě členů VCC Mariánské Lázně přijelo na místo srazu i několik posádek z VCC Plzeň. Mezi 8:00 až 10:00 probíhala v prostorách Staré sladovny v Chodové Plané přejímka a výstava vozidel. Po prezenci proběhla rozprava a v 11:00 se posádky historických automobilů a motocyklů vydaly na přibližně 70 kilometrů dlouhý okruh, kde plnily celkem 6 úkolů. Trasa vedla přes Svojšín, Černošín, Kokašice a Michalovy Hory. Nejelo se na čas, důležitý byl co nejnižší počet trestných bodů. Na startu bylo přibližně 90 automobilů a 30 motocyklů, některé dorazily i ze sousedního Německa. Nejstarším vozem byla Tatra z roku 1930 pana Mayera z Rokycan.

Po dojezdu se v pivovaru Chodovar všichni účastníci společně naobědvali. Po obědě následoval přesun do Mariánských Lázní, kde nedaleko od kolonády na ploše Arnika proběhla výstava vozidel pro veřejnost. Zde také byly vyhlášeny výsledky soutěže. Oceněni byli nejlepší v kategoriích předválečných a poválečných aut a podobně v kategoriích předválečných a poválečných motorek. Vyhlášení proběhlo těsně před 17:00, takže na závěr akce účastníkům zahrála svoji skladbu "zpívající" fontána.

Soutěž byla součástí poháru vyhlášeného AČR, kdy se sčítají body z deseti akcí pořádaných během sezóny.