Plzeňský kraj rozhodně nespí!

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - pátek, 12. leden 2024 06:42
Plzeňský kraj rozhodně nespí! Ilustrační foto: web Švihov

Nenechte se odradit zimou a dopřejte si některou z kulturních a společenských akcí, které jsou na tento víkend připraveny v našem regionu! Je libo koncert, tanec nebo výstavu? Nebo chcete sami něco tvořit?

Křimický zelmistr se koná v pátek 12. 1. od 17:00.
Tradiční soutěž o nejlepší nakládané zelí. Akce v křimické Saraceně ale není jen o soutěži, na návštěvníky čeká spousta ochutnávek a poslechová a taneční živá hudba. Přijďte soutěžit nebo se jen příjemně pobavit.

Vernisáž výstavy Tatjany Medkové
Vernisáž výstavy Tatjany Medkové Obrazy, které mají duši, se uskuteční v Regionálním muzeu Kladrubska v pátek 12. 1. od 18:00. Součástí vernisáže bude taneční vystoupení žáků ZUŠ Tachov s variací na balet Karena Khachaturiana Cipollino. Vedle více než dvou desítek obrazů autorky, pro kterou se jedná o první samostatnou výstavu, je k vidění i několik prací její pětileté vnučky Rozárky. Výstava potrvá do 24. března. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 16:00.

Lucie revival ve Stříbře
Skupina Lucie revival zavítá v pátek 12. 1. do stříbrského Coctail baru Beseda. Pořádná porce muziky začne ve 21:00.

Den otevřených dveří ateliéru
Tvůrčí ateliér, kde se ručně vyrábí dekorace, srdečně zve rodiny s dětmi na den otevřených dveří v sobotu 13. 1. mezi 10:00 - 17:00. Dostanete informace o nových aktivitách pro děti i dospělé. Můžete si vyrobit něco hezkého a užít si fajn tvůrčí den.
Při dni otevřených dveří získáte informace o všech novinkách, které pro vás a vaše děti chystáme,“ slibuje Ateliér Rustikastyl v Příchovicích.

Turistická vycházka začíná v sobotu 13. 1. na autobusovém nádraží Domažlice.
Odjezd z autobusového nádraží v Domažlicích v Poděbradově ulici na Babylon k hotelu Bohmann ve 13:00. Trasa: Babylon, Havlovice, Domažlice (7 km). Vede P. Matějka.

Country bál pro zámek Čečovice
13. ročník Country bálu pro zámek Čečovice se koná 13. 1. od 19:00 v lidovém domě Staňkov.
K tanci a poslechu zahraje kapela Album. O předtančení se postará Taneční skupina Avanti z Domažlic. Taneční skupinu navštěvují děti od 6 let až po dospělé a věnují se standartním a latinskoamerickým plesovým formacím.
Jako každý rok nebude chybět tombola a soutěže. Občerstvení bude i letos otevřeno a veškerý výtěžek z něj, stejně jako z celé akce, bude použit na záchranu zámku Čečovice.
"Doufáme, že společně protančíme boty a užijeme si příjemný večer. Rádi pro vás opět objednáme autobus z Plzně, který vás dopraví na bál do Staňkova a po skončení programu i zpět. Pro více informací o autobusu, či pro rezervaci jízdenky a vstupenek volejte prosím na tel.: 773 593 217 nebo nás kontaktujte na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.," uvádí organizátoři.

Novoroční ples v Plané
V kiněnekině v Plané se koná v sobotu 13. 1. od 19:30 Novoroční ples města Planá, kterým bude zahájena nová kulturní sezona v Plané. Celým večerem bude provázet jako moderátor herec Vasil Fridrich, o hudbu se postará orchestr Pilsner Jazz Band a o doprovodný program zase oddíl moderní gymnastiky z Mariánských Lázní nebo tanečnice Josefína Malin Humlová a Terezie Šubrtová z tanečního studia Emotion. Těšit se také můžete na charitativní módní přehlídku Hadrotéky-recyklomódy s dražbou ve prospěch Domácího hospice západ a tombolu podpořenou místními firmami a podnikateli. Občerstvení zajistí catering Šmaky´s. Vstupenky jsou v prodeji online na kulturavplane.cz nebo osobně v infocentru města (budova čp. 56).

Ples upírů
SDH Kozolupy vás srdečně zve od 20:00 na PLES UPÍRŮ. K tanci a poslechu zahraje skupina Knaipen roll. Můžete se těšit na bohatý program a skvělou zábavu.

Švihadlo v Konstantinkách
Nejstarší česká reggae kapela Švihadlo, která oslavila na svém podzimním turné 2023 čtyřicet let existence na české scéně, se vrací do Konstantinek. Délku trvání činnosti kapely Švihadlo dokládá skutečnost, že vedle zakladatele, třiašedesátiletého Petra Šturmy, ve skupině hraje na klávesy jeho třicetiletý syn Hynek. Narodil se v době, kdy kapela už deset let existovala. "Začínali jsme hrát v garáži, v době tuhého komunismu, kde nám často vypínali proud. Tehdy byl problém najít zkušebnu i koupit nástroje. Byli jsme ale mladí, tak jsme kolem toho zažívali srandu. Pořád jsme zkoušeli a nahrávali demosnímky na kazety," vzpomínal na začátky kapely Petr Šturma. Jednou z nejposlouchanějších skladeb Švihadla je na Youtube Zelený list s téměř milionem zhlédnutí a další hit Na Jamajce půl srdce mám má bezmála 500.000 zhlédnutí. Na koncertu zazní průřez písničkami napříč jednačtyřiceti lety učinkování, kapela navíc zahraje tři novinky Stíny, Laj laj laj a Bez oken.
Svojí čtyřicátou první koncertní sezonu ŠVIHADLO odstartuje na své oblíbení štaci v Konstantinových Lázních stále ještě se slavnostní příchutí s řadou hostů z tzv. staré party a zahájí tak celoroční oslavy sta let zrození tohoto jediného lázeňského místa v Plzeňském kraji.
Koncert to bude bezpochyby zcela výjimečný. Přijďte 13. 1. ve 20:00, KD otevřen od 19:00.

Novoroční malování pro děti
"Srdečně Vás zveme na akci "Novoroční malování pro děti", která proběhne v neděli 14. 1. od 9:00 v obecním domě Líně. Doba trvání přibližně 3-4 hodiny a příspěvek na materiál bude 350.-Kč. Přijďte si s dětmi vytvořit nezapomenutelnou vzpomínku na jejich dětství a představivost. Účast dospělé osoby s dítětem nutná!!! Rezervace z důvodu omezené kapacity provádějte na telefonním čísle 724 658 246. Těšíme se na Vás," zve Spolek Pro Všechny.

Novoroční koncert na hradě Švihov začíná v neděli 14. 1. v 15:00.
Program koncertu bude zaměřený na barokní skladatele.
Vystoupí Orchestr Jižního předměstí s uměleckým vedoucím Martinem Kaplanem. Orchestr Jižního předměstí je sdružení profesionálních hudebníků, kteří se vedle svého působení v plzeňských orchestrech a uměleckých školách scházejí k provozování komorní hudby.
Jako v minulých letech, tak i letos zazní díla německého skladatele Georga Friedricha Händela. A skladby autora doby pozdně barokní Jana Křtitele Vaňhala.

Divadelní romantickou komedii Sylvie můžete vidět 14. 1. od 19:00 ve společenském sále Mže v Tachově.