Plzeňský kouč Vrba kvitoval: Jsem rád, že se nám zápas podařilo otočit

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 10. listopad 2019 20:39
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Sice prohrávali, pak ale čtyřmi góly fotbalisté Viktorie Plzeň duel se Slovanem Liberec otočili. Podle kouče domácích Pavla Vrby rozhodla duel třetí branka, kterou vstřelil v 52. minutě Michael Krmenčík.

„Jsem rád, že jsme dokázali otočit výsledek z 0:1 na 4:1. Zápas se výsledkově nevyvíjel dobře, i když nám vyšel začátek utkání. Měli jsme asi tři situace, kdy jsme mohli jít do vedení my, bohužel soupeř z tečované standardní situace dal gól po první střele na bránu,“ prohlásil plzeňský kouč.

„Naštěstí se nám podařilo do poločasu otočit výsledek na naši stranu. Asi rozhodující branka byla ta třetí, i když jak jsme ztratili balon deset minut před koncem a soupeř šel sám na gólmana a mohl snížit na 2:3, tak to mohlo být ještě hodně dramatické. Naštěstí se to nestalo, Aleš Hruška nás podržel a v závěru jsme výsledek pojistili,“ dodal trenér Viktorie.

První start v ligové sezoně si připsal pětatřicetiletý plzeňský kapitán Hubník, který ve středu obrany zastoupil disciplinárně potrestaného Brabce. "Asi bylo trošku vidět, že Roman nějakou dobu nehrál. V některých situacích jsme v minulosti byli zvyklí, že byl razantnější, důslednější a důraznější. Podle mého názoru je to zaviněno jeho delší pauzou," řekl plzeňský trenér Pavel Vrba na tiskové konferenci.

Roman Procházka o prvním gólu: „Domlouvali jsme se, kdo a jak to kopne. Já byl rozhodnutý, že si to vezmu, jen jsme čekali, kam si stoupne brankář, abych se rozhodl, jestli to kopnu přes zeď nebo do jeho strany. Nakonec to bylo tečované a spadlo to do brány, to už je jedno jak."