Plzeňský Hořava: Ještě se chceme porvat o první místo. Viktorii zaskočil v Olomouci rasismus

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - neděle, 14. červen 2020 23:54
horava_OLOPLZ_1920_gol_W Foto: FCVP

Po výhře nad Olomoucí 1:0 mají fotbalisté Viktorie Plzeň jistotu nejhůře druhého místa. Duel na Hané měl ale i jeden hodně nešťastný okamžik. Někteří jedinci z řad domácích fanoušků, kteří se dostali na zápas, rasisticky uráželi francouzského forvarda Jeana-Davida Beauguela. 

„Chlapci podali týmový výkon a ukázali mentální sílu, hlavně v závěru utkání. Je to pro nás cenné vítězství po velmi solidním prvním poločase. Ve druhé části hrál soupeř kvalitně, ale velké týmy dokáží vyhrávat i takové zápasy s nulou vzadu a to je pro nás podstatné,“ prohlásil kouč Adrian Guľa.

Smutnou kaňkou na zápase je chování některých fanoušků Sigmy, kteří uráželi plzeňského forvarda Jeana-Davida Beauguela. Francouz na rasistické urážky reagoval naštvaným gestem rukou. Podpořit ho okamžitě přiběhli někteří z jeho spoluhráčů. "Velmi ho to rozrušilo. Nečekali jsme, že tohle může přijít. Stojíme za hráčem a klub i my mu vyjádříme podporu," prohlásil po zápase plzeňský kouč. K incidentu se na sociálních sítích po zápase vyjádřil i samotný Beauguel. "Hraju fotbal, abych rozdával radost a smích lidem, kteří přijdou na zápas. Abych rozdával radost a smích dětem, kteří sní o tom, že se stanou profesionálními fotbalisty. A tohle je to, co uvidí v budoucnu na stadionech? Chce se mi zvracet," napsal.

Oficiální prohlášení Viktorie Plzeň: Mysleli jsme si, že takovéto stupidní projevy už nikdy nebudeme muset na stadionech řešit. V dnešní době jde o naprosto nepřípustnou věc. Jako klub chceme vyjádřit plnou podporu našemu hráči, stojíme za ním a takové chování striktně odmítáme.

Jedinou branku zápasu vstřelil už v 16. minutě Tomáš Hořava. Joel Kayamba nakopl míč do vápna a Tomáš Hořava pohotově vypálil odražený balon po střele Jana Kopice. „Přišel tam centr ze strany a myslím, že jsem měl celkem dobré načasování, rychle jsem zareagoval a dostal balon do sítě,“ sdělil středopolař Viktorie.

Už ve středu čeká na Viktorii další utkání, po krátké době zajíždí znovu na Letnou k duelu proti Spartě, tentokrát v rámci semifinále MOL Cupu. „V lednu jsme mluvili o poháru jako o prioritě a je skvělé, že díky výkonům mužstva a kvalitou hráčů jsme stále ve hře v obou soutěžích. Nejbližší zápas je vždy nejpodstatnější a uděláme maximum, abychom ho zvládli,“ slíbil Adrian Guľa. „Půjdeme zápas od zápasu. Teď jsme úspěšní, vyhráváme a chceme v tom pokračovat, hrát dobrý fotbal, dávat hodně gólů a ještě se porvat o první místo,“ doplnil Tomáš Hořava ambice týmu do skončení ročníku 2019/20.