Od - středa, 21. únor 2024 16:01
Plzeňské atletky zářily. Hrochová pojede na olympiádu, Petržilková zapsala osobní rekord Tereza Petržilková. Foto: Soňa Maléterová

Hodně povedený víkend má za sebou plzeňská atletika. Vytrvalkyně Tereza Hrochová splnila na maratonu v Seville limit na olympijské hry, běžky Tereza Petržilková pak překonala osobní rekord na halovém republikovém šampionátu v Ostravě, když se na trati 400 metrů poprvé v kariéře dostala pod 52 vteřin.

Nejvšestrannější běžkyně v republice Tereza Hrochová pojede už na své druhé olympijské hry. Ve španělské Seville svěřenkyně Vladimíra Bartůňka bojovala o splnění ostrého limitu pro Paříž, který byl stanoven na hodnotu osobního rokerdu 2:26,50. A plzeňská atletka nezklamala. Nejen, že si zaběhla po třech letech nový osobní rekord časem 2:26,38, ale také tímto výkonem zaběhla třetí nejrychlejší čas české historie. Celkově doběhla na 19. místě, závod ovládla Azmery Gebruová z Etiopie.

Republikový šampionát v hale si bude hodně dlouho pamatovat Tereza Petržilková. Na 400 metrů vybojovala stříbrnou medaili a nový osobní rekord 51,88 sekundy. Jistá účastnice mistrovství světa, které se uskuteční za 14 dní v Glasgow, ukázala vzrůstající formu a spolu s Ladou Vondrovou budou patřit ve Skotsku k tahounkám výpravy. Další cenný kov a mistrovský titul získal Josef Adámek ve výšce s výkonem 214 centimetrů. AK Škoda Plzeň se blýskla i v dálkařském sektoru díky Lindě Suché, která vybojovala stříbrnou medaili díky výkonu 615 centimetrů. Suchá se ukázala i v trojskoku, ale bohužel ji nevycházel rozběh a suverénně největší favoritka této disciplíny skončila v poli poražených. Celý šampionát zakončila štafeta žen, která modrobílým barvám přinesla bronzovou medaili. Sestava ve složení Jindrová, Šťastná, Böhmová a Šefránková ukázala týmového ducha a mohla se radovat z bronzové medaile.