Plzeňská Techmania chystá akci Bike show 2022, která spojí fyziku a sport

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - středa, 21. září 2022 09:00
Plzeňská Techmania chystá akci Bike show 2022, která spojí fyziku a sport Ilustrační foto: mapy.cz

Plzeňská Techmania chystá zajímavou akci! Bike show s bikerem, youtuberem a influencerem Tomášem Zejdou, už tuto sobotu 24. září od 10 hodin. Akce proběhne na parkovišti před Science centrem. Těšit se můžete na adrenalinové kousky, fyziku v praxi, také na dobré jídlo pití a skvělou hudbu.

Techmania se už delší dobu zajímá o spojení vědy s aktivitami, které na první pohled nemají s vědou nic moc společného. Jednou z takových akcí je svět sportu, freestylu a fyziky. Na první pohled se toto propojení může zdát zvláštní, opak je ale pravdou, protože právě bikeři využívají snad všechny možné fyzikální zákony. Jak jinak byste si dokázali vysvětlit otázku, že je možné jezdit, skákat, točit se a dělat nejrůznější triky bez toho, aniž by to dopadlo katastrofou?

Otcové myšlenky celé akce jsou Lukáš Balihar, vedoucí provozu Techmania Science Center a Martin Hejret, velcí fandové cyklistiky. Mimo show se můžete těšit také na bohatý doprovodný program, jako je například výstava a testování kol, které zajišťuje společnost Decathlon. Zkoušku jízdy na kole nebo snowboardu na simulátoru. Nebo na soutěž o atraktivní ceny. A protože k freestyle patří i skvělá muzika, bude na akci hrát plzeňský DJ Hoffe. Akce bude probíhat od 10 do 22 hodin. Vstupenky jsou nyní v předprodeji, držitelé permanentek, mají vstup zdarma.