Plzeňská atletika posiluje své řady, přichází talentovaná oštěpařka

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 8. duben 2020 22:00

Ani v této době atletický klub AK ŠKODA Plzeň nezahálí a posiluje své řady. Velkou mládežnickou posilou je talentovaná oštěpařka Petra Sičaková. Sedmnáctiletá závodnice je již dvojnásobná mládežnická mistryně republiky a sedmá nejlepší oštěpařka z Evropského festivalu olympijských nadějí.

Petra Sičaková se již druhým rokem připravuje nejen v areálu Atletického stadionu města Plzně, částečně i pod vedením jednoho z našich trenérů. Přestupem tak dochází k logickému kroku, který ji může posunout mezi budoucí světovou mládežnickou a seniorskou špičku jako mnohé naše atlety v minulosti. "Jedná se o mimořádný talent, který je potřeba velmi jemně, jak se říká, obrušovat, a věříme, že s naším špičkovým zázemím a sportovní koncepcí jednou dotáhneme Petru na opravdový vrchol," uvedl Michal Černý z AK Škoda Plzeň.

Další vrhačskou posilou je kladivář Tomáš Ott z AC Domažlice, který bude velmi významnou posilou extraligového týmu mužů. Tomáš patří mezi nejlepší kladiváře ve věkové kategorii do 22 let. Opačným směrem, do AC Domažlice, míří Slavomír Jaššo. Kvůli výškařskému přetlaku v podobě Josefa Adámka a Jana Štefely v extraligovém týmu se tak bronzový medailista z loňského juniorského šampionátu přesouvá na rok do Domažlic. Rozrostl se i ženský tým, a to o kladivářku Anežku Pourovou, která se jistě bude prát o místo v extraligovém týmu a možnost závodit tak v nejvyšší atletické soutěži. Nově budou modrobílé barvy v juniorských soutěžích hájit také nadějní sprinteři Hynek Jurečka a Martin Ulč ze Sokola Petřín a vytrvalec Adam Matulka ze Stříbra. Poslední posilou do juniorského týmu je mládežnický talent Matouš Pospíšil. Tento junior se tak bude připravovat ve škodovácké moravské farmě v Opavě, kde potká své nové oddílové kolegy Štefelu, Baklíkovou a Špoka.