Plzeň zvládla dohrávku v Mladé Boleslavi i díky dvěma gólům Šulce

Od - středa, 6. prosinec 2023 19:10
Plzeň zvládla dohrávku v Mladé Boleslavi i díky dvěma gólům Šulce Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté zvítězili v dohrávce 6. kola Fortuna ligy v Mladé Boleslavi 3:1. Viktorii poslal do vedení v 5. minutě Pavel Šulc, v závěru první půle sice vyrovnal Suchomel, ale v 51. minutě opět Pavel Šulc zařídil svému týmu zisk tří bodů. Ten při risku Středočechů potvrdil v šesté minutě nastavení střelou do prázdné branky Robin Hranáč.

V úvodních vteřinách se domácí dostali do šance, jejich útok ale famózně zastavil Robin Hranáč. Po chvíli později se k zakončení dostal Tomáš Chorý. Plzeňský útočník vyslal svůj pokus kolem pravé tyče, nakonec byl ale pískán ofsajd. V páté minutě se už viktoriáni radovali. Pokus Sampsona Dweha po rohovém kopu zablokovala domácí obrana, Pavel Šulc ale pohotově dorazil míč do branky a poslal Viktorii do vedení. Po úvodní brance ve sněhové vánici hra spíše plynula a velké šance nepřicházely. V závěru první půle mohl vedení navýšit Robin Hranáč, ale domácí brankář Trmal ho vychytal. V nastavení Mladá Boleslav vyrovnala, a to brankou Suchomela.

Vstup do druhé půle Viktorínům vyšel skvěle. Pavel Šulc nadvakrát překonal brankáře Trmala a znovu poslal Viktorku do vedení. V 61. minutě nechybělo mnoho a Tomáš Chorý mohl navýšit na rozdíl dvou branek, ale proti byl domácí gólman. Ve zbytku druhého poločasu se v mrazivém počasí hrála spíše taktická bitva bez větších šancí na obou stranách. V samotném závěru se do tlak domácích zapojil také gólman Trmal, viktoriáni získali míč a Robin Hranáč uklidil z dálky balon do branky a upravil na konečnou výhru 3:1.