Hokejová Plzeň zná trest za řádění fanoušků. Zaplatí tučnou pokutu, hrozí zavření stadionu

foto: HC Škoda Plzeň

Pořádně draho vyšlo vedení hokejové Plzně chování fanoušků v domácím zápase s Třincem. Klub musí zaplatit pokutu v celkové výši 170 tisíc korun. Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík současně uložil trest odehrání jednoho zápasu bez přítomnosti diváků, s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. dubna 2019. Samotný klub se podle mluvčí Lucie Mužíkové k rozhodnutí komise vyjádří ještě dnes odpoledne.

Ve druhé třetině utkání s Třincem fanoušci naházeli na ledovou plochu několik lahví a plechovek. Uzavřenou plastovou lahví byl přitom do oblasti břicha přímo zasažen hlavní rozhodčí, jedna z plechovek pak přistála na hráčské lavici Ocelářů. „Vzhledem k závažnosti incidentů, při kterých byla ohrožena bezpečnost a zdraví účastníků utkání a kvůli kterým muselo být utkání přerušeno a s přihlédnutím k tomu, že se jednalo již o třetí projednávaný případ v probíhající sezóně, potrestal předseda disciplinární komise ELH klub HC Škoda Plzeň za Porušení povinností pořádajícího klubu finanční pokutou ve výši 120 000 Kč. Současně uložil klubu trest odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků s podmínečným odkladem na zkušební dobu do 30. 4. 2019. Trest se vztahuje na všechny sektory stadiónu s výjimkou VIP sektorů,“ uvedla disciplinární komise.

Za porušení Herního řádu ELH, kterého se klub dopustil tím, že v prostorách zimního stadiónu byly prodávány nápoje v plechových obalech, což je kvůli bezpečnostním rizikům výslovně zakázáno, uložil předseda disciplinární komise ELH klubu HC Škoda Plzeň finanční pokutu ve výši 50 000 Kč. Za vulgární, urážlivé a výhružné skandování domácích fanoušků potrestal klub HC Škoda Plzeň napomenutím.

„Předseda disciplinární komise ELH v rozhodnutí ocenil součinnost, kterou klub při vyšetřování případu poskytl, stejně jako opatření, které vůči zvlášť agresivním fanouškům a v oblasti prodeje nápojů následně přijal, zdůraznil však závažnost přestupku, při němž došlo k přímému zasažení a ohrožení zdraví účastníků utkání,“ dodala disciplinární komise.