Plzeňští hokejisté recept na Liberec nenašli, vedení v sérii se ujali Tygři

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 8. březen 2023 20:21
Plzeňští hokejisté recept na Liberec nenašli, vedení v sérii se ujali Tygři ilustrační. Foto: HC Bílí Tygři Liberec

Hokejová Plzeň dnes odehrála úvodní utkání předkola play-off, ve kterém je jejím soupeřem Liberec. Ve městě pod Ještědem tahali indiáni od začátku zápasu za kratší konec provazu, zraněními oslabení Západočeši nakonec svému soupeři podlehli 4:1. Bílí Tygři se tak v sérii, která se hraje na tři vítězná utkání, ujali vedení 1:0.

Úvod prvního zápasu jasně patřil Bílým Tygrům. Již na konci druhé minuty vystřelil od modré čáry Petr Kolman a jeho prudkou ránu lehce tečoval na hranici brankoviště Jakub Rychlovský - 1:0. Plzeňská lavička zkoušela ještě protestoval, vzala si trenérskou výzvu, ta ovšem úspěšná nebyla. Liberec tak pokračoval v tlaku, v početní výhodě se nicméně neprosadil. Severočeši svůj náskok zdvojnásobili až v sedmé minutě. Melancon zavezl kotouč do útočného pásma, tam si všiml volného Tomáše Filippiho, který ostrou ránou znovu prostřelil maskovaného muže indiánů - 2:0.

Druhou třetinu načali Plzeňané v početní výhodě, nebezpečnou ránu Honejska z pravého kruhu ale dokázal Kváča zkrotit. Už při rovnovážném stavu zachybovali hosté v rozehrávce, Jelínek rychle předal kotouč Jakubu Rychlovskému, který si najel na pravý kruh a rychlým švihem znovu propálil Pavláta - 3:0.

Na začátku třetí nebezpečně vypálil Petr Zámorský od modré čáry, před Kváčou ještě dobře clonil Hrabík, nula na plzeňském kontě ale svítila i po této příležitosti. Vzápětí se až před brankáře Škody prokličkoval Ordoš, forhendovou kličku nicméně nedotáhl do zdárného konce. A pro indiány bylo ještě hůře, Zámorského doplnil na trestné lavici Baránek a domácí dostali k dispozici minutovou početní výhodu pět na tři. Tu se jim sice využít nepovedlo, následnou výhodu pět na čtyři již ale ano. Sražená rána z pravého kruhu se od zadního mantinelu odrazila k Adamu Najmanovi, který protlačil puk do sítě - 4:0. Alespoň symbolický zásah zaznamenal Aleksi Rekonen, který bekhendem pověsil puk pod horní tyčku - 4:1. První bod v sérii tak berou Severočeši.