Plzeň podpoří legendy. Jsou nejlepším příkladem pro naše děti, říká náměstek Zarzycký

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - úterý, 19. květen 2020 08:47
IMG-20200518-WA0000 foto: archiv

Plzeňská radnice podpoří 100 tisíci západočeské legendy sportu. Účelem Nadačního fondu západočeských olympioniků je humanitní podpora fyzických osob, které se zúčastnily Olympijských her či Mistrovství světa, a které se dostaly do tíživé životní situace. Spolek založilo v roce 2011 několik přátel v okolí Vladimíra Jarého, stříbrného medailisty z olympijských her v Mnichově a Vladimíra Bednáře, legendy hokejového sportu.

„Jsem hrdý na naše olympioniky, na to co dokázali. Celý život reprezentují naše město a jsou tím nejlepším příkladem pro mladou generaci. Nikdy nevíme do jaké životní situace se dostaneme a tato iniciativa je skvělým nápadem. Při úspěších našich reprezentantů na olympiádě se vždy radujeme, slavíme. Neměli bychom na ně zapomínat ani o několik desítek let později, protože radostné zážitky a hrdost nad jejich výkony nikdy nezmizí," neskrývá podporu nadačního fondu první náměstek Roman Zarzycký (ANO).

Předseda správní rady Vladimír Jarý velmi kvitoval spolupráci s městem. „Děkujeme nejen za finanční podporu od města, ale zároveň i Vaše gesto, jak kladně se stavíte k legendám sportu Plzeňska,“ prohlásil. Při schůzce byl velmi rád, že podpora je trvalá. Dlouhodobá podpora města je důležitá i z pohledu chybějící podpory od komerčních sponzorů, kterou se nadačnímu fondu nedaří v posledních letech nalézt. „Budu velmi rád, pokud se podaří nalézt nové partnery fondu, kteří budou chápat činnost, kterou děláme,“ dodal Jarý.