Plzeň není Celtic. Viktoria po suverénním výkonu porazila Spartu

Od - neděle, 8. listopad 2020 22:56
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Lepší restart Fortuna:Ligy si fotbalisté Viktorie Plzeň ani nemohli přát. Na domácím hřišti porazili Západočeši Spartu 3:1. O zisku tří bodů rozhodla už první půle. V 7. minutě načal chybující Pražany Pavel Bucha, ve 34. minutě přidal druhou branku parádní střelou z voleje Zdeněk Ondrášek a v poslední minutě prvního poločasu se po rohu prosadil Lukáš Hejda. V závěru zápasu jen korigoval výsledek Ladislav Krejčí ml.

Zatímco Plzeňští více než měsíc nehráli jediný zápas, Sparta v tomto týdnu senzačně porazila v Evropské lize Celtik Glasgow. Kdo čekal, že na Plzni bude znát nerozehranost, nestačil se možná v začátku zápasu divit. Už v 7. minutě totiž namazal Plechatý Čermákovi, ten poslal do sóla Pavla Buchu a plzeňský mladík to vyřešil mazácky – přeloboval Nitu. Plzeň byla lepší a ve 21. Minutě si obrana hostů hodně vydechla, když Čermák v dobré pozici přestřelil. Ve 34. minutě už Spartu nezachránilo nic. Limberský šajtlí našel neomylně volného Zdeňka Ondráška, a ten z první prostřelil Nitu. Ani to nebylo ovšem všechno. Ve 45. minutě propadl roh k Lukáši Hejdovi, který ve skluzu dostal míč do sítě potřetí.

Ve druhé půli Viktoria kontrolovala hru a v 57. minutě neměla daleko od další trefy. O pět minut později zachránilo Pražany břevno po hlavičce Kopice. Sparta sice opticky držela více míč na kopačkách, domácí ovšem měli daleko víc příležitostí. V 75. minutě Nita vyrazil střelu Kopice k Ondráškovi, jehož dorážku na poslední chvíli tečoval mimo jeden z obránců Sparty. Hosté působili hodně bezradným dojmem, a tak Západočechy ani nemusela mrzet Buchou neproměněná penalta z 88. minuty. V nastaveném čase se přecijen dočkali i hosté, na 1:3 snížil Ladislav Krejčí mladší.